reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Sport

Sport dla seniora: joga

(2010-08-24)

Coraz więcej nie tylko klubów fitness, ale też Klubów Seniora oferuje zajęcia z jogi. To idealne ćwiczenia dla osób starszych, które pomagają pozbyć się wielu dolegliwości.

 

Sport dla seniora: jogaCo najważniejsze, joga to technika ćwiczeń, którą mogą wykonywać osoby w każdym wieku, niezależnie od ich sprawności fizycznej i przebytych chorób. To coraz popularniejsza forma ruchu wśród seniorów, chociaż daleko nam jeszcze do innych krajów. Do swoich programów wprowadziły ją Uniwersytety Trzeciego Wieku. Specjalne zajęcia dla seniorów odbywają się w niektórych szkołach jogi. Można je spotkać także w ofercie Klubów Seniora.

 

Joga świetnie sprawdza się jako forma ruchu dla seniorów i pomaga w zwalczaniu bólu oraz uelastycznieniu i rozciągnięciu ciała, które nie jest już tak sprawne jak kiedyś.

 

Ten rodzaj ćwiczeń dobrze wpływa na nasze stawy, przywraca w nich naturalną ruchomość. Joga oddziałuje na całe ciało człowieka. Przyczynia się do przywrócenia równowagi statycznej, dzięki czemu odciążony zostaje narząd ruchu. Ćwiczenia pomagają też w zwalczaniu bólów pleców i mięśni.

 

Nie można też zapomnieć o pozytywnym wpływie jogi na naszą psychikę. Ćwiczenia pomagają w walce ze stresem i poprawiają samopoczucie.

 

W zajęciach z jogi dla seniorów wybierane są odpowiednie pozycje i ćwiczenia, które mają pomóc w uzyskaniu większej sprawności fizycznej, tak by bez problemu schylać się, móc dłużej spacerować i bez problemu pokonywać wyższe schody. Warto sprawdzić czy takich zajęć nie ma w swojej ofercie najbliższy Klub Seniora.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, choroby, sport, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Sport dla seniora: joga
2010-08-25 | 14:46:42

O rany jak ja bym się tak wygieła jak oni w jodze to by mnie musieli żelazkiem prostować Więcej