reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Choroby

Słońce dobre na wszystko

(2011-02-24)

wpływ słońca na organizm człowiekaŚwiatło słoneczne to nie tylko niebezpieczeństwo, przed którym w upalne dni trzeba się chować. Słońce, „zażywane” w odpowiednich ilościach, posiada wiele dobroczynnych dla naszego zdrowia właściwości.

Działa kojąco na skórę chorych na łuszczycę oraz atopowe zapalenie skóry. Promienie słoneczne pobudzają w naszym organizmie produkcję witaminy D3, która zapobiega osteoporozie i krzywicy. Działają także jak termofor, przynosząc ulgę bolącym stawom i mięśniom oraz stabilizuje poziom i pracę hormonów, dzięki czemu chroni przed depresją i ułatwia poczęcie dziecka.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
choroby, leki, medycyna, nauka, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Słońce dobre na wszystko

Niestety, między innymi z powodu zanieczyszczenia powietrza,  ekspozycja skóry na działalność słońca nie jest już taka zdrowa. Rozwiązaniem jest sprawienie sobie urządzenia które generuje promieniowanie które nam nie szkodzi, a jest zbawienne dla naszego zdrowia.  Myślę tu o światłoterapii, która przecież została już uhonorowana nagrodą Nobla.  Stosuję ją od kilku tygodni i efektów nie da się przecenić.  I nie stoję w kolejkach po leki...  Pozdrawiam Więcej