reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Leki

Siła dzikiej róży

(2016-01-11)

dzika róża.jpgCzęsto spotykana w przydomowych ogródkach, starych parkach lub przy polnych drogach, dzika róża jest rośliną o bardzo szerokich zastosowaniach. Miłośnicy gotowania doceniają jej lekko cierpki smak nadający aromatu potrawom zarówno słodkim jak i wytrawnym, zaś nasze babcie stosowały ją jako lekarstwo na popularne dolegliwości. Dziś w lecznictwie coraz częściej ponownie sięga się po dziką różę, gdyż jej właściwości mogą czynić cuda w naszym organizmie.

Po pierwsze owoce dzikiej róży to źródło witaminy C, wspomagającej system ochronny organizmu. Roślina zawiera także szereg innych witamin: A, B1, B2, E, K, które działają wzmacniająco i przeciwzapalnie. Wyciągi z owoców a a także liści  róży pomocne są także przy nieżytach żołądka, biegunkach i ogólnym osłabieniu ciała. Z owoców róży można pozyskać specjalny olejek, zawierający witaminę E, który stosuje się przy problemach skórnych, oparzeniach i ropiejących ranach. Kosmetyki zawierające ekstrakt z dzikiej róży rozjaśniają skórę i nadają jej zdrowy kolor.

Zwłaszcza teraz, kiedy jest chłodniej i łatwo się przeziębić, warto sięgnąć po produkty z dzikiej róży i wzmocnić organizm.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
kuchnia, witaminy, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Siła dzikiej róży

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!