reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Hobby

Seriale, seriale…

(2011-02-21)

najpopularniejsze serialeKto z nas choć raz w życiu nie dał się wciągnąć w telewizyjnego tasiemca, ręka do góry! Zwykle wystarczy jeden odcinek, by zaszczepić w widzu ciekawość tego, co zdarzy się dalej. A, że zwykle większość odcinków większości seriali kończy się intrygą, tym chętniej znów zasiadamy przez telewizorem. Biznes serialowe się kręci.

Produkcją, która bije wszystkie inne pod względem intryg, romansów i czasu trwania jest Moda na sukces. O Stephanie, Brook i Ridgu słyszał chyba każdy. Już ponad pół miliona odcinków, ponad 20 lat produkcji, główni bohaterowie wciąż ci sami, a autorom nadal nie brakuje pomysłów na ciąg dalszy. W Modzie na sukces działo się już wiele, aż strach pomyśleć, co jeszcze może się wydarzyć.

Do najnowszych wciągających seriali należą też Dr House czy Zagubieni. W tym drugim też możliwe jest chyba wszystko (podobnie, jak w Modzie na sukces), jednak jest to uzasadnione, gdy dodamy, że zahacza on o fantastykę. Obie produkcje okazały się światowymi hitami, które zdobyły wielu fanów, nie dziwi więc fakt, że nakręcono wiele odcinków.

Choć niektórzy po kilkudziesięciu lub kilkuset odcinkach rezygnują z oglądania ciągu dalszego (czasem im dłużej telenowela się ciągnie, tym mniej logiczna i ciekawa), to wielu też pozostaje wiernymi ulubionym serialom do końca. Czasem to zwykłą ciekawość, czasem uzależnienie. Kolejne odcinki są jak narkotyk, który, choć w większości takich wypadków nieszkodliwy, wciąga bardzo i pożera nasz czas.

Dawno temu widzowie mieli mały wybór. Kilka seriali polskich, kilka zagranicznych. Dzisiaj po kilka jednych i drugich emituje niemal każda ze stacji telewizyjnych. Jakby tego było mało, są nawet stacje, które nadają wyłącznie seriale (np. AXN, 13th Street), od rana do nocy. To jednak oznacza, że produkcja i emisja seriali jest bardzo opłacalna, często bez względu na jakość i oryginalność pomysłu, o które w serialowym przemyśle jest już coraz trudniej. Jeśli więc jesteśmy fanami seriali, dobrze ograniczyć liczbę telenowel, które chcemy oglądać. Inaczej mogą one pochłonąć cały nasz wolny czas. A to nie będzie ani praktyczne, ani zdrowe.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
filmy, książki, muzyka, rozrywka, teatr, telewizja

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Seriale, seriale…

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!