reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Finanse

Seniorze nie trzymaj pieniędzy w skarpecie. Załóż konto

(2010-05-06)

Coraz więcej dostępnych mamy ofert bankowych. Instytucje finansowe wciąż prześcigają się w tworzeniu nowych. W naszych bankach dostępne są już konta dla studentów, ludzi młodych. Jednak od niedawna banki proponują nowy rodzaj prowadzenia kont, dla seniorów. Ich odbiorcami mają być osoby starsze dla których słowo bezpieczeństwo, spokój, brak ryzyka to wartości które odgrywają bardzo dużą rolę. Dlatego banki stworzyły właśnie dla takich osób swoje specjalne konta.

Pomimo nieustających reklam, ulotek seniorzy wciąż mają opory przed założeniem konta. Dla nich symbolem bezpieczeństwa jest trzymanie pieniędzy w skarpecie, pod poduszką, lub kto woli w szafie pod ręcznikami. Tylko czy to dobry sposób? Nie zawsze wiemy kogo tak naprawdę wpuścimy do domu i co wtedy jeżeli cała nasza gotówka wpadnie w niepowołane ręce? Jeżeli od wielu lat trzymasz swoje pieniądze w mieszkaniu to nie zarabiasz na nich, a wręcz tylko tracisz. Dlaczego więc wciąż boimy się zakładać kont?

Duża liczba osób starszych po prostu nie wie jak ma z tego korzystać i wstydzi się swojej niewiedzy dlatego nie chce poprosić o pomoc nikogo z rodziny, przyjaciół. A to błąd. Jeżeli chcemy założyć konto w banku, każda osoba tam pracująca powinna nam pomóc.

 

Jakie są zalety prowadzenia kont w bankach? Z pewnością takie, że nie musimy martwić się o to, że na poczcie jest akurat strajk i nie wiadomo kiedy przyjdą pieniądze. Ponieważ są one przelewane na nasze konto i w każdym momencie możemy zobaczyć czy one są, jeżeli tylko dysponujemy komputerem i podłączenie do internetu. Można nią także bez ograniczeń dysponować. Wypłacać pieniądze z bankomatu, robić zakupy kartą, opłacić np. rachunki za gaz czy prąd bezpośrednio z konta itd. Wszystko przebiega wygodnie, szybko, tanio i bezpiecznie. Seniorzy to dla banków bardzo ważni klienci, w przeciwieństwie do osób młodych mają one stałe dochody, może nie wysokie ale za to co miesiąc. Przy tym są to osoby bardzo pilne. Zanim założysz konto zapytaj czy Twój bank oferuje jakieś specjalne zniżki w aptekach lub pakiety zdrowotne.

Konto w banku to same plusy. Dlatego warto pokonać dotychczasowe opory i spróbować tego rozwiązania - w kwestiach technicznych dzieci lub wnuki z pewnością chętnie pomogą.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
finanse, pieniądze

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Seniorze nie trzymaj pieniędzy w skarpecie. Załóż konto

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!