reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Miłość i związki

Seks jest jak dobre wino, im starsze tym lepsze

(2010-05-07)

 

Seks jest ważny w każdym związku. Jest jak powietrze. Dzięki niemu poznajemy się bliżej. Czasem można usłyszeć głosy, iż jest on ważniejszy dla mężczyzn niż kobiet.

Dla nich może nie jest już to dziki seks z tysiącami pozycji naraz, ale smakują go kawałek po kawałku. O seksie po 50 roku życia.

 

Dlaczego w Polsce seks osób po 50 roku życia to wciąż temat tabu? Wydaje mi się, że to wina stereotypów, które mówią, iż osoba w średnim wieku cały dzień spędza w bujanym fotelu, chodzi do sąsiadek na plotki i lepi pierogi. Nic mylnego, współcześni seniorowi dbają o swoją kondycje, chodzą na basen, ćwiczą jogę. Wieczorami chodzą do kina, teatru, do baru ze znajomymi na drinka. Kobiety dbają o swój wygląd, nie zakładają już chust na głowę i fartuszków. Chodzą do fryzjera, farbują włosy, żeby pokryć te siwe. Zakładają wysokie szpilki i modną sukienkę. Mężczyźni noszą modne dżinsy, koszule. I znacznie bardziej niż do lepienia pierogów ciągnie ich do sypialni.

 

Proszę pomyśleć, dzieci już dawno odchowane, wyfrunęły z rodzinnego gniazda, antykoncepcja już nie potrzebna a co za tym idzie nie ma obawy o zajście w ciąże. Mamy więcej czasu dla siebie, nie ma już nieustającej bieganiny między pracą, domem, dzieci, gotowaniem. Małżonkowie zaczynają spędzać każdą chwile razem. A takie chwile sprzyjają romantycznym uniesieniom.

 

Według „Raportu o seksualności Polaków" 41 proc. osób w wieku emerytalnym przyznaje się do aktywnego życia seksualnych. 65 proc. badanych uważa, że seks ludzi starszych, bez lęków przed zajściem w ciąże, jest bardziej komfortowym, Niemal tyle samo, że ludzie na emeryturze powinni koncentrować się na sobie i swoich przyjemnościach, a niekoniecznie na dzieciach i wnukach. 73 proc. uważa, że miłosne igraszki w każdym wieku mogą sprawić przyjemność. Warto pamiętać przy tym, ze seks to zdrowie i najlepszą receptą na zachowanie młodości. Z raportu wynika również, że seks jest ważniejszy dla mężczyzn. To nie przypadek, w naszej kulturze to właśnie on ma być strona aktywna i inicjować stosunek. Kobiecie raczej nie wypada. Bo gdy ona ma ochotę na miłosne igraszki, traktuje się ją jak erotomankę.

Seniorzy zgodnie podkreślają, że dla nich erotyczna emerytura nie istnieje. W każdym wieku można czuć popęd seksualny. Mówią również aby w pełni cieszyć się seksem, należy dbać o swoją kondycje fizyczna, wyrzekać się używek, takich jak alkohol i papierosy. Dla nich odpowiedni tryb życia może zdziałać cuda i to nie tylko w łóżku. Osoby po 50 roku życia nie oglądają filmów pornograficznych, nie korzystają z gadżetów erotycznych, wibratorów. A co jest ważne dla seniorów? Romantyczne pocałunki, pieszczoty, bliskość. Z badań wynika również, że starsze osoby kochają się zawsze kiedy mają na to ochotę, w weekendy, lub w konkretnej sytuacji np. po kłótni. Jeżeli chodzi o orgazm to zdecydowanie męska domena. Co trzeci mężczyzna osiąga orgazm, jeżeli chodzi o kobiety to co siódma. Co ciekawe bardziej cieszą się seksem osoby z wykształceniem wyższym i nie wierzący.

 

Lekarze zgodnie podkreślają, ze seks to zdrowie w każdym wieku. Cieszmy się nim niezależnie od tego czy jesteśmy młodzi bądź starsi.

 

 

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
miłość

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Seks jest jak dobre wino, im starsze tym lepsze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!