reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Choroby

Sanatoria będą droższe

(2010-08-23)

Od 1 października wzrosną ceny turnusów w sanatoriach. Resort zdrowia planuje podwyżkę oraz zmniejszenie liczby zabiegów. To zła wiadomość dla emerytów, którzy miesiącami czekają na miejsca w sanatoriach.

 

Dzień pobytu w sanatorium ma po podwyżce kosztować 8,5 zł w okresie od października do końca maja (do tej pory było to 8 zł). Cena pobytu od 1 maja do 30 września wzrośnie zaś o złotówkę. Wzrośnie też cena za nocleg w pokojach 1 i 2 osobowych, z 25 do 26 zł i z 31,50 do 33 zł. Resort zdrowia tłumaczy te podwyżki wzrostem cen produktów spożywczych, prądu, wody itp.

 

Sama podwyżka nie wygląda na aż tak wielką, ale dochodzi do niej zmniejszenie liczby zabiegów gwarantowanych podczas turnusu. Tym samym kuracjusz za wyższą cenę dostanie mniej.

 

Pacjenci w trakcje 28 dni turnusu będą mogli skorzystać za darmo z 96, a nie jak dotychczas aż z 120 zabiegów. Tę zmianę urzędnicy motywują tym, że dotychczasowa ilość zabiegów za bardzo obciążała pacjentów, a często była niemożliwa do wykonania.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Sanatoria będą droższe
2010-08-23 | 13:25:49

Jedyne co w tym kraju się obniża to stosunek emerytury do rzeczy, które można za nią kupić. Wszysko jest takie drogie. Dobrze, że mam moją działkę bo ceny warzyw i owoców w tym roku są straszne. Jak się człowiek ma zdrowo odżywiać jak wszystko takie drogie? Więcej