reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Sanatoria: Wysowa Zdrój

(2010-10-27)

Wysowa to niewielka miejscowość uzdrowiskowa w województwie małopolskim, otoczona masywem Beskidu Niskiego. Specyficzny klimat uzdrowisko zawdzięcza porastającym góry starym bukowo-jodłowym lasom.

 

Sanatoria: Wysowa ZdrójWysowa Zdrój słynie ze znajdujących się tutaj wód mineralnych. Większość z nich to szczawy wodorowęglanowo-chlorkowo-sodowe, a także węglowodanowo-sodowo-wapienne, na których bazie produkowana jest woda mineralna "Wysowianka".

 

W wysowskim Parku Zdrojowym znajdują się ogólnodostępne źródła wód leczniczych, m.in. Franciszek Józef, Henryk i Aleksandra. W sumie w Wysowej eksploatowanych jest 11 ujęć naturalnych wód mineralnych.

 

Atrakcje

 

Wysowa to wieś otoczona lasami pokrytymi unikatową roślinnością i zamieszkałymi przez wiele gatunków zwierząt. Spotkać można tam czarnego bociana, bobry i wydry, ale pojawiają się tam również niedźwiedzie, wilki i rysie.

 

W miejscowości jednak nie jesteśmy skazani wyłącznie na kontakt z naturą. Odbywa się tam kilka cyklicznych imprez kulturalno-rozrywkowych. Zimą można trafić na biegi narciarskie o "Puchar Wysowej" a w sierpniu na Jarmark Folklorystyczny i Święto plonów, podczas których można poznać łemkowski folklor i rzemiosło artystyczne.

 

Sanatoria: Wysowa ZdrójSanatoria

 

Uzdrowisko Wysowa S.A. - Sanatorium Biawena

 

Uzdrowisko specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu chorób układu trawiennego oraz chorób dróg oddechowych. Stosowane są tam zabiegi elektroterapii, fonoterapii, gimnastyczne, hydroterapii, inhalacje, masaże, magnetoterapia, światłolecznictwo.

 

Do Uzdrowiska Wysowa należy sanatorium Biawena oraz Szpital Uzdrowiskowy Beskid. Sanatorium Biawena dysponuje 195 miejscami w pokojach 2,3 i 4-osobowych, studiach 1+1 i 2+2 oraz apartamentach i pokojach o podwyższonym standardzie. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Profile lecznicze:

  • laryngologiczny;
  • drogi oddechowe;
  • narząd ruchu;
  • reumatyczny;
  • układ nerwowy;
  • układ pokarmowy;
  • urologiczny.

 

Koszt

Pokój: 3-4 os: 86 – 94 zł; studio 2+2: 90 – 98 zł; 2os: 106 -109 zł; studio 1+1: 116 zł; apartament: 212-235 zł; (cena od osoby za noc, zależy od sezonu od osoby, cena na rok 2010).Szpital Uzdrowiskowy Beskid

 

Szpital Uzdrowiskowy oferuje 130 miejsc w pokojach 2,3 i 4-osobowych oraz w apartamentach. W szpitalu działa Oddział Hemodializy (9 stanowisk). Dodatkowo posiada on bazę zabiegową, świetlicę, boisko do siatkówki, bibliotekę, plac zabaw dla dzieci i kawiarenkę internetową.

 

Koszt

Pokój: 3-4 os: 86 – 94 zł; studio 2+2: 90 – 98 zł; 2os: 106 -109 zł; studio 1+1: 116 zł; apartament: 212-235 zł; (cena od osoby za noc, zależy od sezonu od osoby, cena na rok 2010).

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
Cykl sanatoria, aktywność seniora, choroby, leki, medycyna, sanatoria, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Sanatoria: Wysowa Zdrój

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!