reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Sanatoria: Szczawno-Zdrój

(2010-09-22)

Szczawno-Zdrój to uzdrowisko na Dolnym Śląsku, położone w Sudetach środkowych u podnóża góry Chełmiec, niedaleko Wałbrzycha. Kurort charakteryzuje się łagodnym, podgórskim klimatem.

 

Sanatoria: Szczawno ZdrójSzczawno-Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk na Dolnym Śląsku. Właściwości lecznicze miejscowych wód odkryto już w 1598 roku. W Szczawnie występują trzy źródła wód wodorowęglanowo-sodowo-wapniowo-magnezowych wykorzystywanych do kuracji (Mieszko, Dąbrówka i Młynarz).

 

Miejscowość położona jest na bardzo malowniczym i bogatym w roślinność terenie. W samym uzdrowisku znajdują się dwa parki w stylu angielskim – Zdrojowy i Szwedzki, powstałe na przełomie XVIII i XIX wieku. Wiele rosnących tam drzew to pomniki przyrody.

 

Atrakcje

Szczawno-Zdrój to przede wszystkim miejscowość ciekawa pod względem przyrodniczym. Łączna powierzchnia terenów zielonych w Szczawnie to 17 ha. Parki Zdrojowy i Szwedzki należą do największych i najpiękniejszych w Polsce. Rosną w nich kwiaty, krzewy i drzewa wielu egzotycznych gatunków, które często trudno spotkać nawet w ogrodach botanicznych. Wart odwiedzenia jest również Park Wieniawskiego leżący u podnóża Wzgórza Giedymina.

 

Ale Szczawno to nie tylko przyroda. W uzdrowisku znajduje się Teatr Zdrojowy, jeden z najpiękniejszych w Polsce, z salą w stylu neorokoko. Odbywa się tutaj wiele koncertów oraz spektakli teatralnych i operowych.

 

Ciekawe zabytki Szczawna to Dworek Marii z 1847 roku, Dworzysko z 1845 roku, a także Korona Piastowska z 1818 roku – w tym budynku mieści się w tej chwili sala gimnastyczna przeznaczona do rehabilitacji kuracjuszy oraz Dom Zdrojowy.

 

Sanatoria

 

Sanatorium Azalia

 

Profile lecznicze sanatorium to:

 • pulmonologiczny (leczenie chorób dróg oddechowych)

 • gastrologiczny (leczenie chorób przewodu pokarmowego)

 • urologiczny

 • nefrologiczny

 • rehabilitacja narządu ruchu.

Sanatorium posiada 155 miejsc w pokojach 1, 2, 3 - osobowych. Zabiegi tam wykonywane to m.in.: inhalacje, kąpiele, elektrolecznictwo, światłolecznictwo, magnetoterapia, masaże i kinezyterapia.Koszt:

Pokój: 1 os.: 95- 130 zł, 2 os.: 85- 110 zł, 3os: 80-100 zł (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010).Sanatoria: Szczawno ZdrójSanatoria Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A.W skład uzdrowiska wchodzą sanatoria : Anka, Cis, Dąbrówka, Dom Zdrojowy, Korona Piastowska, Mieszko, Młynarz, Pionier oraz sanatorium dla dzieci Zuch.

 

Profile lecznicze:

 • układ oddechowy;

 • układ pokarmowy;

 • układ moczowy;

 • narząd ruchu;

 • układ krążenia;

 • układ nerwowy;

 • przemiana materii.

W ofercie medycznej znajdują się m.in.: fizykoterapia, kinezyterapia, kuracje pitne, kriokomora, komora pneumatyczna, jaskinia solna.Koszt:

Pokój: 1 os.: 100- 160 zł, 2 os.: 95- 130 zł, 3-4 os: 80-120 zł, apartament: 270-305 zł (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010).

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
Cykl sanatoria, aktywność seniora, choroby, leki, medycyna, podróże, sanatoria, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Sanatoria: Szczawno-Zdrój

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!