reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Sanatoria: Nałęczów

(2010-05-26)

Nałęczów miasto ogrodów, położone w obszarze Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Leżące na Wyżynie Lubelskiej, 212 m n.p.m w znanej z mikroklimatu dolinie rzeki Bystrej.

Nałęczów - sanatoria w NałęczowieNałęczów to jedyne w Polsce uzdrowisko o profilu wyłącznie kardiologicznym. Głównie leczy się tu dolegliwości takie jak: nadciśnienie tętnicze, nerwice sercowe, choroby wieńcowe. W miejscowości są również doskonałe warunki do rehabilitacji osób po zawale serca i operacjach kardiologicznych. Nałęczów oddalony jest od wszelkich zakładów przemysłowych. Duża wilgotność powietrza i nasłonecznienie powodują poprawę u niejednego kuracjusza chorującego na nadciśnienie i układ krążenia. Miasto cechuje także bogata roślinność wąwozów lessowych.

 

Atrakcje:

Będąc w Nałęczowie warto zobaczyć pałac Małachowskich, położony w starym parku. Zbudowany przez Ferdynanda Naxa w stylu barokowym w latach 1771-1775 dla Stanisława i Marianny z Potockich Małachowskich. Wnętrze pałacu zaskoczy nie jednego zwiedzającego. Znajdziemy w nim zdobienia w stylu rokokowym i późno klasycznym. Obecnie pałac zajmuje jedyne w Polsce muzeum Bolesława Prusa, w którym natrafimy na liczne zbiory dotyczące jego osoby.

Kolejnym celem naszego spaceru Po Nałęczowie powinien być Park Zdrojowy, gdzie będziemy mieli okazje skorzystać z Pijalni Wód Mineralnych. Woda pochodzi z tzw. źródełka Miłości znajdującego się na terenie parku. Jest to doskonałe miejsce dla wszystkich miejscowych i kuracjuszy. W samym parku mamy okazje zobaczyć rzeźby m. in. trzy Panny Nałęczowskie, Adama Smolany, które są symbolem wiary, nadziei i miłości.

Polecamy ponadto wybrać się na przechadzkę w celu oglądnięcia słynnych nałęczowskich will, które powstały pod koniec XIX wieku, w stylu szwajcarskim, następnie włoskim i zakopiańskim. Wśród licznych domów na pewnie zobaczymy ten położony na Armatniej Górze, gdzie mieści się muzeum Żeromskiego.

 

Sanatoria w Nałęczowie:

 

  • Sanatorium Uzdrowiskowe "Ciche Wąwozy"  w Nałeczowie - NZOZ

posiada nowoczesny zakład zabiegowy w którym można skorzystać między innymi z kąpieli:solankowych kwasowęglowych, perełkowych

 

Koszt

Pokój 1-os.: 129 zł, pok. 2-os.: 115 zł  (wg cennika na 2011 rok) 

  • Sanatorium Uzdrowiskowe dla Rolników

 prowadzi leczenie uzdrowiskowe w zakresie profilaktyki pierwotnej i wtórnej chorób układu krążenia (propagowanie prozdrowotnego trybu życia). Leczenia chorób układu krążenia i chorób współistniejących (wykonywanie badań lekarskich, dodatkowych badań diagnostycznych, udzielanie porad lekarskich doraźnych, całodobowa opieka lekarska i pielęgniarska). 

 

Koszt

Pokój 1 os., 145 - 160 zł, 2 os., 130 - 175zł ( cena za osobę za noc, zależy od sezonu, cennik na rok 2010)

 


 

  • Sanatorium ZNP


proponuje głównie zabiegi fizykalne (DD, galwanizacja, jonoforeza, solux, prądy interferencyjne, oraz wodne: kąpiele kwasowęglowe, jodobromowe, masaże wirowe, masaże podwodne

 

Koszt

Pokój 1 os., 122 - 147 zł, 2 os., 112 - 137zł ( cena za osobę za noc, zależy od sezonu, cennik na rok 2010)

 


 

W Nałęczowie znajdują się również Ośrodki Leczniczo- Rehabilitacyjne oraz Szpitale Uzdrowiskowe

 

  • Zakład Leczniczy Uzdrowisko Nałęczów S.A.

 

główny profil leczniczy to kardiologiczny: po zawale serca, narządów ruchu: rehabilitacja pooperacyjna oraz układów krążenia: nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, stany po zawale serca, nerwica sercowo-naczyniowa, stany po operacjach serca, zastawek i dużych naczyń, choroby układu żylnego.

 

Koszt

Pokoje od 60 zł

 


 

  • Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy w Nałęczowie 


położony jest w strefie A uzdrowiska Nałęczów, w centrum miasta, ale jednocześnie w enklawie ciszy i spokoju, w bezpośrednim sąsiedztwie parku zdrojowego oraz dziewiczej doliny rzeki Bystrej i zalesionych wzgórz, co daje gwarancję spokojnego wypoczynku. W Szpitalu prowadzona jest wczesna i późna rehabilitacja pacjentów w chorobach układu krążenia.

 

Koszt

Pokój 1 os., od 120-130 zł, 2 os., 110-115 zł (cena za osobę za noc, zależy od sezonu, cennik na 2011)

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
Cykl sanatoria, aktywność seniora, choroby, podróże, sanatoria, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Sanatoria: Nałęczów
2011-02-10 | 15:13:20

Piękne miejsce. Miszekam tu od 46 lat. Cisza, spokój... Zapraszam w nasze skromne, ale przepiękne strony :) Wzgórza, lasy, znany w całej Polsce pałac Małachowski. Więcej