reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Sanatoria: Kudowa Zdrój

(2010-07-07)

Kudowa Zdrój to jedna z najbardziej malowniczo położonych miejscowości uzdrowiskowych. Wraz z Polanicą i Dusznikami wchodzi w skład Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich.

 

Kudowa  Zdrój

Kudowa Zdrój to miasto w województwie dolnośląskim. Położona jest w kotlinie Kłodzkiej, na wysokości 370 - 420 m.n.p.m. Znajduje się na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego. Miasto położone jest na południowych stokach, z tego też względu ma łagodniejszy klimat niż inne miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej.

 

Atrakcje

Główną atrakcją miejscowości jest położona w dzielnicy Czerma Kaplica Czaszek - jedna z trzech w Europie i jedyna w Polsce. Kaplica wyłożona jest czaszkami i piszczelami osób, które zginęły podczas wwojen sląskich oraz zmarłych w czasie zarazy w XVIII wieku. Raz w roku, o północy z 14 na 15 sierpnia odbywa się tam masz za wszystkich, których szczątki tam spoczywają.

 

Poza tym koniecznie trzeba tam odwiedzić Park Zdrojowy z pijalnią wód, znajdujący się u podnoza góry zwanej parkową. W Pijalni warto zwrócić uwagę na freski A. Molnara przedstawiające Dolny Śląsk z początków XX wieku. Znajduję się tam również sala koncertowa. W Kudowie odbywają się festiwale moniuszkowskie, na których grana jest przede wszystkim muzyka Stanisława Moniuszki.

 

Kudowa jest również dobrą bazą do wypadów w góry Stołowe, do Czech oraz do sanktuarium w Wambierzycach.

 

Sanatoria


Sanatorium Zameczek

Sanatorium położone jest w centrum Parku Zdrojowego w odległości 50 metrów od Pijalni i Zakładu Przyrodoleczniczego. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osob niepełnosprawnych, może w nim jednocześnie leczyć się 149 osób. W sanatorium organizowane są m.in. turnusy rehabilitacyjne i odchudzające.

 

Koszt:

Pokój: 1 os.: 102 - 123 zł, 2 os.:79 - 95zł, 3 os.: 63-67 zł;(cena od osoby za noc, zależy od sezonu od osoby, cena na rok 2010)

 

Sanatorium Polonia

"Polonia" usytuowana jest w centrum Parku Zdrojowego. We wnętrzach znajdują się pokoje 1,2 i 3 - osobowe z komfortowo urządzonymi łazienkami. Nieopodal znajdują się korty i park wodny. W sanatorium można odbyć kurację w zakresie leczenia:

 

alergii

dróg oddechowych

laryngologicznego

narządów ruchu

neurologicznego

przemiany materii

reumatycznego

układu krążenia

układu nerwowego

układu pokarmowego

 

Koszt:

Pokój: 1 os.: 102 - 123 zł, 2 os.:79 - 95zł, 3 os.: 63-67 zł;(cena od osoby za noc, zależy od sezonu od osoby, cena na rok 2010)

 

Sanatorium Koga

Sanatorium położone jest w centrum miasta przy ulicy Warszawskiej, w odległości 300 metrów od Pijalni wód i Zakładu Przyrodoleczniczego. Posiada 69 miejsc noclegowych w pokojach 1,2 i 3 osobowych.

 

Koszt:

Pokój: 1 os.: 61- 69 zł, 2 os.:44 - 51zł, 3 os.: 34-37 zł;(cena od osoby za noc, zależy od sezonu od osoby, cena na rok 2010)

 

Sanatorium Zacisze

 

Zacisze to kameralny obiekt oddalony od centrum miasta. Z tarasu rozciąga się widok na panoramę miasta oraz na Góry Stołowe. Sanatorium może jednorazowo przyjąć 66 gości i kuracjuszy.

 

Koszt:

Pokój: 1 os.: 83 - 102 zł, 2 os.:63 - 77zł, 3 os.: 48-53 zł;(cena od osoby za noc, zależy od sezonu od osoby, cena na rok 2010)

 

Sanatorium Jagusia

Jagusia to sanatorium dla dzieci. Ma do dyspozycji 88 miejsc w pokojach 2,4 i 6 osobowych. Przy szpitalu działa szkoła, dzięki czemu dzieci nie muszą przerywać nauki w czasie leczenia. W szpitalu uzdrowiskowym Jagusia mogą zamieszkać również rodzice i opiekunowie pragnący towarzyszyc dzieciom w czasie leczenia.

 

Koszt:

Pokój: 2 os.: 40 - 48 zł, 4 os.:32 - 39zł, wieloosobowy.: 24-30 zł;(cena od osoby za noc, zależy od sezonu od osoby, cena na rok 2010)

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
Cykl sanatoria, medycyna, sanatoria

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Sanatoria: Kudowa Zdrój

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!