reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Sanatoria: Kołobrzeg

(2010-08-25)

Kołobrzeg to jedna z najlepiej znanych miejscowości uzdrowiskowych i turystycznych z bogatą bazą sanatoryjną. Leczy się tu przede wszystkim schorzenia górnych dróg oddechowych i krążenia i choroby stawów.

 

sanatoria: kołobrzegKołobrzeg leży w północnej części województwa zachodniopomorskiego, u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. To jedno z większych kąpielisk morskich i uzdrowisk. Klimat miejscowości należy do najłagodniejszych w Polsce.

 

W mieście znajduje się aż 27 ośrodków sanatoryjnych, w których łączna liczba łóżek sięga 6500. Przez cały rok działają tam 23 zakłady uzdrowiskowe. W samym Kołobrzegu, a także w jego okolicach, znajdują się bogate źródła wód mineralnych, solanki oraz pokłady borowiny.

 

 

Atrakcje

Kołobrzeg pełen jest atrakcji turystycznych, które od dawna przyciągają turystów. To nie tylko plaże, specyficzny mikroklimat, ale też sporo innych atrakcji wakacyjnego kurortu. Znajduje się tu port (handlowy, rybacki, pasażerski i wojenny!), z którego wypłynąć można w rejs w morze. Obok szerokiej, piaszczystej plaży biegnie promenada przy której położone są liczne kafejki i oczywiście smażalnie ryb.

 

Warto odwiedzić miejscowe molo i latarnię morską, z której można podziwiać widoki okolicy. W samym mieście znajdują się warte uwagi zabytki i architektura: neogotycki ratusz, ciekawa nowa starówka, fortyfikacje twierdzy czy Pałac Brunszwickich z początku XIX wieku.

 

sanatoria: kołobrzegSanatoria

 

Uzdrowisko Kołobrzeg S.A.

 

Do uzdrowiska należą obiekty sanatoryjne: Kombatant, Mewa I, Mewa II, Mewa III, Mewa IV, Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy Słoneczko, Muszelka oraz dwa Zakłady Przyrodolecznicze. Leczone są tam schorzenia dróg oddechowych, narządu ruchu oraz kardiologiczne.

 

Wśród wykonywanych tam zabiegów znajdują się m.in.: inhalacje, basen solankowy, bicze szkockie, kąpiele i okłady borowinowe, masaże, hydromasaże, jonofereza, magnetoretapia, ultradźwięki, kąpiele solankowe czy krioterapia.

 

Koszt:

 

Muszelka - Pokój: 1 os.: 140- 180 zł, 2 os.: 120- 165 zł(cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010)Mewa I, Mewa IV - Pokój: 1 os.: 130 - 170 zł, 2 os.: 110- 150 zł, 3 os.: 100-130 zł (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010)Mewa III - Pokój: 1 os.: 120 - 160 zł, 2 os.: 100- 140 zł, 3 os.: 90-130 zł (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010)Kombatant - Pokój: 1 os.: 130 - 185 zł, 2 os.: 110- 165 zł, 3 os.: 100-130 zł (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010)

 

Sanatorium Bałtyk

 

Sanatorium położone jest tuż przy plaży. Oferuje zabiegi bioodnowy, SPA i wellness (m.in. gimnastyka, borowiny, masaże, kąpiele solankowe). Na jego terenie znajduje się m.in. kompleks basenów z naturalną solanką.

 

Koszt:

Pokój: 1 os.: 159 - 189 zł, 2 os.: 219- 299 zł, apartament: 419 zł (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010)

 

Sanatorium Lech

 

Sanatorium oferuje zabiegi takie jak m.in.: hydromasaże, kapsuła spa, ultradźwięki, masaże gorącymi kamieniami, gimnastyka w basenie, sauna, laseroterpia, inhalacje, masaż wyszczuplający, masaż relaksacyjny i inne.

 

Koszt:

Pokój: 1 os.: 110 - 148 zł, 2 os.: 92- 132 zł, apartament: 150 – 495 zł (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010)

 

Sanatorium Jantar

 

Leczone są tam choroby układu oddechowego, krążenia oraz reumatyczne. Wśród wykonywanych zabiegów znajdują się m.in.: fizykoterapia, elektroterapia, światłolecznictwo i balneoterapia.

 

Koszt:

Pokój: 1 os.: 151 - 284 zł, 2 os.: 184- 398 zł, apartament: 271 – 490 zł (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010)

 

Sanatorium Posejdon

 

Sanatorium znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie nadmorskiego parku. Ośrodek składa się z dwóch budynków, w których jednocześnie może przebywać 250 gości. Leczone są tam schorzenia układu krążenia, oddechowego, pokarmowego, cukrzyca, rehabilitowane są kobiety po mastektomii.

 

Koszt:

Pokój: 1 os.: 70 - 155 zł, 2 os.: 60 - 255 zł, 3 os.: 55 – 100 zł (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010)

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
Cykl sanatoria, choroby, leki, medycyna, podróże, sanatoria, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Sanatoria: Kołobrzeg
2011-10-12 | 10:27:23

witam Aniela, jestem klientką biura patrona. jako osoba ze schorzeniami kręgołupa korzyatałam juz z wielu turnusów rehabilitacyjnych, troche nad morzem, troche w górach, ale ja równiez mam sentyment do naszego Bałtyku. Wracając do sedna moge z własnego doświadczenia polecić jeden ośrodek, w którym mi sie bardzo podobało. Argentyt koło koszalina, pokoje ładne, blisko do morza no i dla mnie najważniejsza rehabilitacja, porządne zabiegi, kriokomore mają, opieka medyczna jest cały czas, na prawde dobra rzecz, wszystko było w jak najlepszym porządku, troche pogoda kaprysiła ale poza tym bez zarzutu, wieć jak Aniela masz czas na taki wyjazd to ja polecam gorąco, zdjęcia z ośrodka sa na ich stronie. Czekam na Twoje zdanie, jak coś to odpowiem na pytania, pozdrawiam Więcej

2011-09-23 | 16:39:37

Uzdrowiska w Polsce, sanatoria... hmmm... moje odczucia w tej kwestii są mieszane... Jestem aktywnym seniorem i jak to u emerytów bywa dokuczają mi różne rzeczy. A to w plecach coś strzyka, a to w krzyżu coś boli, a to ciśnienie podskoczy. Chciałabym gdzieś pojechać. Skorzystać z rehabilitacji – wczasy lecznicze to się chyba nazywa. Generalnie wczasy dla emerytów. Lubie dość aktywny wypoczynek i klimat morski. Niestety nie bardzo wiem, gdzie i jak się zwrócić o pomoc w tej sprawie... Kiedyś przypadkiem trafiłam na jakąś stronę, chyba patrona czy coś, ale nie umiałam się w tym odnaleźć. Czy ktoś mógłby mi coś poradzić? Znajomi chwalili sobie taki pobyt. Jakieś opinie? Zniżka, to bym jeszcze chciała albo jakis konkurs. Wiadomo jak to seniorzy – liczymy pieniążki i chcemy jak najtaniej skorzystać. Będę wdzięczna za wszelkie opinie i pomoc :)Może wspomniany tu Kołobrzeg? Może coś w pobliżu? Więcej