reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Sanatoria: Inowrocław

(2010-10-20)

Inowrocław to jedno z większych miast w województwie kujawsko-pomorskim. Nazywany często "miastem soli" ze względu na istniejące tu pokłady soli kamiennej, jest zarówno prężnym ośrodkiem gospodarczym jak i rozbudowanym uzdrowiskiem.

 

Sanatoria: InowrocławInowrocław położony jest na Szlaku Piastowskim nad rzeką Noteć. Walory uzdrowiskowe miasto zawdzięcza znajdującym się tu pokładom solanki. Tradycje warzenia soli sięgają w Inowrocławiu czasów średniowiecza.

 

Część uzdrowiskowa znajduje się na zachodzie miasta, a w jej skald wchodzą: Park Solankowy, Zakład Przyrodoleczniczy, szpitale uzdrowiskowe, sanatoria branżowe, tężnie, Teatr Letni oraz muszla koncertowa.

 

Atrakcje Inowrocławia

 

W Inowrocławiu nie brakuje atrakcji turystycznych, kulturalnych jak i sportowych. To dobre miejsce do aktywnego wypoczynku. Turyści mają do swojej dyspozycji trasy rowerowe, baseny korty tenisowe a także Park Wodny.

 

W Inowrocławiu jest też sporo ciekawych zabytków m.in. gotyckie i romańskie kościoły, zabytkowe kamienice i fragmenty murów obronnych. W mieście znajduje się też muzeum im. Jana Kasprowicza.

 

Inowrocław to także miasto wielu festiwali. Odbywają się tu m.in. Muzyczne Lato w Tężni, Inowrocławska Gala Operowo-Operetkowa czy Festiwal Muzyki Organowej.

 

Sanatoria


Sanatoria: InowrocławNZOZ Centrum Uzdrowiskowe Energetyk Sp. z.o.o.

W ośrodku leczone są choroby dróg oddechowych, narządu ruchu, neurologiczne, przemiany materii, reumatyczne, układu krążenia, oraz układu nerwowego. W czasie leczenia stosowanych jest ponad 40 rodzajów zabiegów. Skorzystać można z masaży, fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, inhalacji czy krioterapii.

 

Koszt:

Pokój: 1 os.: 120 – 160 zł, 2 os.: 90 – 155 zł, apartament 2 os: 320 -330 zł;(cena od osoby za noc, zależy od sezonu od osoby, cena na rok 2010).

 

Solanki Uzdrowisko Inowrocław Sp. z.o.o.

Profil leczniczy uzdrowiska to choroby: kardiologiczne, narządu ruchu, neurologiczne, reumatyczne i układu krążenia. W skład uzdrowiska wchodzą sanatoria:

  • Zespół Sanatoryjno - Szpitalny "Kujawiak"
  • Willa "Ostoja"
  • Sanatorium "Kujawianka"
  • Sanatorium "As"

 

Koszt:

Pokój: 1 os.: 102 – 162 zł, 2 os.: 72 – 138 zł, 3 os: 66 - 120 zł;(cena od osoby za noc, zależy od sezonu od osoby, cena na rok 2010).

 

Sanatorium Modrzew

Sanatorium położone jest w pobliżu tężni w inowrocławskim Parku Zdrojowym. Jego specjalizacja to choroby układu oddechowego oraz kości. Obiekt jako jedyny w mieście oferuje leczniczy basen solankowy.

 

Koszt:

Pokój: 1 os.: 130 zł, 2 os.: 120 zł;(cena od osoby za noc, zależy od sezonu od osoby, cena na rok 2010).

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
Cykl sanatoria, choroby, sanatoria, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Sanatoria: Inowrocław

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!