reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Sanatoria: Duszniki Zdrój

(2010-09-08)

Duszniki Zdrój to znana miejscowość uzdrowiskowa w województwie dolnośląskim, jedno z uzdrowisk Kłodzkich. Znajdują się tam źródła wód mineralnych (szczawy alkaliczne i żelaziste).

 

Sanatoria: Duszniki ZdrójSama gmina Duszniki Zdrój leży na terenie Obniżenia Dusznickiego oraz dużej części Gór Bystrzyckich i Orlich. Miejscowość ma klimat o cechach klimatu podalpejskiego.

 

Stosuje się tam leczenie balneo- i fizykoterapią. Duszniki znane są z kąpieli igliwiowych, a także borowinowych, którymi leczone są dolegliwości kobiece. W mieście znajduje się poza tym nowoczesne Centrum Diagnostyki i Leczenia Osteoporozy.

 

Atrakcje

Duszniki Zdrój to miejscowość górska, dlatego też bardzo atrakcyjna pod względem turystyki. Można chodzić po górach, można też zimą jeździć na nartach, niedaleko stąd do Zieleńca, gdzie nie brakuje wyciągów. Tereny wokół Jamrozowej Polany to z kolei atrakcja dla zwolenników narciarstwa biegowego.

 

Samo miasto jest bardzo ładne. Warto zwiedzić rynek i zabytki sakralne, a także zabytkową papiernię w Muzeum Papiernictwa. Duszniki słyną też z festiwalu chopinowskiego, odbywającego się co roku latem.

 

SANATORIA w Dusznikach Zdrój:

 


 

Duszniki Zdrój i położony w nim ośrodek wypoczynkowy Belweder - to znane w całej Europie uzdrowisko malowniczo położone u podnóża Gór Bystrzyckich i Orlickich w Kotlinie Kłodzkiej.

W uzdrowisku leczy się schorzenia układu krążenia, gastrologiczne, układu oddechowego. Duszniki Zdrój to także znakomita miejscowość turystyczna a do jej głównych atrakcji zaliczyć należy min: Muzeum Papiernictwa, Park Zdrojowy z Grającymi Fontannami, zabytkowy Rynek oraz Dworek Chopina, w którym co roku w sierpniu organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Chopinowski.

 

Przykładowe ceny:

Pokój: 1 os.: 100 - 240zł, 2 os.: 90 - 200 zł, pokój 3 os: 80-160 zł

 Cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 201/2011, pakiet zawiera najczęściej wyżywienie.

Kontakt: 57-340 Duszniki Zdrój, ul. Zielona 4 | Telefon: 74 866-94-44

Zobacz prezetnację sanatorium Belweder wraz z pełnym kontaktem >>

 


 

  • Sanatorium Jan Kazimierz

 

Położone jest wśród zieleni Parku zdrojowego, nieopodal Pijalni Wód i Dworku Chopina, gdzie odbywają się od ponad 60 lat festiwale chopinowskie. Sanatorium połączone jest z Zakładem Przyrodoleczniczym, oferującym wiele zabiegów. Profile lecznicze: dermatologiczny, schorzenia dróg oddechowych, ginekologiczny, laryngologiczny, neurologiczny, przemiana materii, reumatyczny, schorzenia układu krążenia i układu nerwowego oraz urologiczny.

 

Koszt

Pokój: 1 os.: 120 - 141zł, 2 os.: 105- 152 zł, pokój 3 os: 89-124 zł (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010). 

  • Sanatorium Moniuszko

 

Położone jest w pobliżu Parku Zdrojowego. Leczone są tam:

 

Choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby naczyń obwodowych, choroby układu trawienia, choroby ortopedyczno – urazowe, choroby reumatologiczne, osteoporoza, choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, choroby kobiece, cukrzyca, otyłość, choroby endokrynologiczne, choroby nerek i dróg moczowych.

 

Koszt

Pokój: 1 os.: 107 – 155 zł, 2 os.: 91- 135 zł (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010). 

  • Sanatorium Chopin

 

Położone jest na wzgórzu, z którego można podziwiać widok na Park Zdrojowy. Nazwa obiektu nawiązuje do Fryderyka Chopina, który odbywał kurację w Dusznikach latem 1826 roku.

 

Koszt

Pokój: 1 os.: 76 – 104 zł, 2 os.: 75- 109 zł, pokój 3 os: 62-83 zł (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010). 

  • Sanatorium Jan Kazimierz B 

 

Jan Kazimierz B leży nieopodal zabytkowego Dworku Chopina i można z jego okien oglądać park. We wnętrzach obiektu znajduje się dodatkowo salon kosmetyczny z bogatą ofertą.

 

Koszt

Pokój: 1 os.: 92– 127 zł, 2 os.: 75- 109 zł, pokój 3 os: 65-81 zł (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010). 

  • Sanatorium Zimowit 

 

To jedyne w Kotlinie Kłodzkiej sanatorium, posiadające ujęcie wody leczniczej wewnątrz obiektu. Położone jest w centrum Parku Zdrojowego, obok kortu tenisowego i restauracji zdrojowych.

 

Koszt

Pokój: 1 os.: 95– 130 zł, 2 os.: 85- 110 zł, pokój 3 os: 130-150 zł, apartament: (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010). 

  • Sanatorium Chemik

 

Leczone są tu schorzenia: układu pokarmowego, dróg oddechowych; narządu ruchu w sensie rehabilitacji pourazowej (poruszanie się z zachowaniem własnej zdolności) oraz zmian reumatyczno - zwyrodnieniowych.

 

Koszt

Pokój: 1 os.: 74– 84 zł, 2 os.: 71- 80 zł, pokój wieloosobowy: 68-72 zł, apartament: 105-130 zł (cena od osoby za noc, zależy od sezonu, cena na rok 2010).

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
Cykl sanatoria, choroby, leki, medycyna, sanatoria, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Sanatoria: Duszniki Zdrój
2010-12-23 | 12:34:24

Czy ktoś może polecić któreś z wymienionych wyżej sanatorii. Chciałabym wybrać się do sanatorium w Dusznikach Zdrój - mam stosunkowo niedaleko. Tylko proszę o opinie... Więcej

2010-10-01 | 08:31:27

Byłem w sanatorium Jan Kazimierz. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się tak dobrych warunków. Pokój bardzo wysoki sdandard, obsługa super, pielęgniarki uśmiechnięte i całkiem fajne babeczki :) Pielęgniarze tacy sobie... Krajobraz cudowny, mnustwo zieleni, park, ptaki ćwierkają - urokliwe miejsce. Wziąłem udział w festiwalu chopinowskim - niesamowite przeżycie. Polecam wszystkim. Więcej