reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Gadżety

Samodzielne jedzenie nie musi być problemem

(2015-04-09)

Błyskawiczny postęp techniczny na przestrzeni ostatnich lata pozwala na wymyślanie coraz to nowszych technologii i znacząco zmienia nasze życie. Nowe kategorie urządzeń ułatwiające codziennie funkcjonowanie szturmem zdobywają rynek. Wśród niech znalazły się narzędzia kuchenne przeznaczone dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Jak działają i dlaczego warto w nie zainwestować dowiesz się z poniższego artykułu. 

 

Usprawnij swój posiłek

Osoby niepełnosprawne oraz seniorzy, którzy do tej pory mieli problemy z posługiwaniem się standardowymi sztućcami lub mają słabe ręce mogą nabyć zaprojektowane specjalnie dla nich

zestawy wygiętych lub elastycznych sztućców. Nie dość, że są wykonane z wysokojakościowej stali szlachetnej, pasują zarówno do lewej jak i do prawej ręki to dodatkowo zostały wyposażone w antypoślizgowe uchwyty wspomagające stabilne utrzymanie sztućców w dłoni. Są bardzo lekkie, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w przypadku osób chorych na artretyzm, reumatyzm, Parkinsona czy stwardnienie rozsiane. W skład pojedynczego zestawu zazwyczaj wchodzi nóż, widelec, łyżka i uchwyty paskowe, które pozwalają na utrzymanie naczynia w dłoni bez potrzeby chwytania go. Można myć je w zmywarce lub w wodzie przy użyciu płynu do naczyń.

 

Skompletuj całą zastawę

Poza sztućcami warto skompletować dostosowaną do naszych potrzeb zastawę. Możemy wybierać spośród: talerzy i pojemników z wysokim brzegiem, talerzy utrzymujących temperaturę z pokrywką lub bez, pojemników utrzymujących ciepło, miseczek i talerzy szufelkowych, podstawek pod jajka, talerzy z przegródkami do mikrofalówek, osłon na talerze oraz tac antypoślizgowych. Wszystkie wymienione wyżej produkty zapewniają utrzymanie kontroli podczas spożywania posiłków i są wyposażone w antypoślizgowe przyssawki. Część z nich posiada specjalną komorę, do której wlewamy gorącą wodę i za jej sprawą jedzenie utrzymuje ciepło. Natomiast narzędzia szufelkowe ułatwiają zagarnianie jedzenia na sztućce.

 

To jeszcze nie wszystko…

Doskonałym uzupełnieniem sztućców i całej zastawy będą uniwersalne oraz wielofunkcyjne deski kuchenne zapewniające niezależność podczas wykonywania zadań kuchennych. Przy użyciu pierwszego modelu osoby niepełnosprawne lub starsze bez trudu pokroją i posmarują swój posiłek. Martwisz się, że deska lub jedzenie będą się przesuwać? Nic bardziej mylnego! Została ona wyposażona nie tylko w zaciski do zamocowania na stole, ale również w metalowe kołki zabezpieczające pokrojone rzeczy przed zsuwaniem się i widelec zapobiegający przesuwaniu się jedzenia. Z kolei deska wielofunkcyjna posiada antypoślizgowe przyssawki, uchwyty do różnych rodzajów żywności, butelek i misek, kolce trzymające jedzenie, szczotkę do mycia owoców i warzyw, tarkę i pole do krojenia oraz odpowiednio wysoki narożnik, który zatrzymuje chleb podczas krojenia.

 

Narzędzia kuchenne dla seniorów i niepełnosprawnych są bardzo innowacyjne. Odpowiednio dobrana zastawa, sztućce oraz deska do krojenia mogą znacząco ułatwić codziennie przygotowanie i spożywanie posiłków.

 

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, kuchnia, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Samodzielne jedzenie nie musi być problemem

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!