reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Technologia

Ruszyła Poradnia Telefoniczna 116 123

(2010-01-19)

Netia S.A. bezpłatnie udostępniła platformę technologiczną pierwszej bezpłatnej Poradni Telefonicznej 116 123 dla osób przeżywających kryzys emocjonalny. Operator zapewni również obsługę techniczną numeru, działającego od 18 stycznia 2010 r.

Utworzona przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Poradnia Telefoniczna 116 123 jest pierwszym bezpłatnym ogólnopolskim telefonem zaufania mającym nieść wsparcie emocjonalne osobom dorosłym, przeżywającym kryzys osobisty.

Poradnia Telefoniczna 116 123 została przygotowana wspólnie z Netią, która bezpłatnie zapewniła platformę technologiczną oraz obsługuje numer.

„Poradnia Telefoniczna pomoże znaleźć pierwszą, tak bardzo potrzebną, pomoc osobom w kryzysie, które często nie mają możliwości lub odwagi poszukać jej gdzie indziej. Netia ma możliwości techniczne, ale też swego rodzaju moralny obowiązek wspierać tak szlachetne i potrzebne społecznie przedsięwzięcia” – powiedział Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netii.

116 123 – zadzwoń, zaufaj

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00 pod numerem telefonu 116 123 dyżurować będą specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia PTP, udzielając wsparcia i pomocy psychologicznej osobom potrzebującym.

Połączenia z konsultantem Poradni 116 123 są bezpłatne – niezależnie od tego z jakiej sieci klient się łączy. Na numer można się dodzwonić z każdego miejsca w Polsce, zarówno z telefonu stacjonarnego jak i komórkowego. Czas rozmowy z konsultantem jest nieograniczony. Osoby dzwoniące mają prawo do zachowania anonimowości. Usługi Poradni Telefonicznej 116123 dostępne są dla każdego, kto potrzebuje wsparcia i pomocy psychologicznej. Działalność Poradni Telefonicznej 116 123 będzie obejmowała następujące formy pomocy dla osób doświadczających kryzysu osobistego:

  • Prowadzenie telefonicznych konsultacji dla osób potrzebujących wsparcia w sytuacjach kryzysowych
  • Rozwijanie i udostępnianie systemu skierowania osób korzystających z pomocy telefonicznej do lokalnie działających specjalistów i instytucji wspierających w celu kontynuacji pomocy
  • Prowadzenie internetowych działań informacyjnych i edukacyjnych wspierających interwencje kryzysowe.

NETIA SA

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
choroby, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Ruszyła Poradnia Telefoniczna 116 123

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!