reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Miłość i związki

Rozwód po latach - bolesny, czasami konieczny

(2011-01-14)

przyczyny rozwoduChoć przyrzeka się miłość do śmierci, nie zawsze ta obietnica zostaje dotrzymana. Podjęcie decyzji o rozwodzie po wielu latach wspólnego życia jest niezwykle trudne i bolesne.

 

Gdy zaistnieje już skrajna sytuacja, w której małżonkowie nie potrafią ze sobą rozmawiać, nie łączy ich więź emocjonalna, a często są już w nieformalnym związku z inną osobą, ktoś powinien zdecydować się na oficjalne rozstanie – rozwód.

 

Taki krok wiąże się z silnymi stratami psychicznymi, emocjonalnymi oraz materialnymi. Zanim więc zapadnie ostateczna decyzja, należy racjonalnie i na spokojnie rozważyć wszystkie argumenty za i przeciw. W takich chwilach uczucia przypominają te szczęśliwe chwile, wspólne plany i nadzieje. Pojawia się wizja samotności. Trzeba jednak umieć rozdzielić przeszłość od rzeczywistości.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest rozwód bez orzekania o winie któregokolwiek z małżonków. Pozwala to przejść ten trudny etap z godnością, bez roztrząsania intymnych spraw przed sądem. Ponadto im więcej spokoju, tym łatwiej uporać się z bólem bezpośrednio zaangażowanym stronom, jak i dzieciom, wspólnym przyjaciołom i znajomym.

 

Jeśli jednak niezbędne okaże się orzekanie o winie, należy uzbroić się w cierpliwość i przygotować na związane z tym niedogodności. Dobrym rozwiązaniem jest rozmowa z adwokatem zanim w ogóle rozpocznie się postępowanie sądowe. Przedstawi on formę, w jakiej odbywać będzie się rozpoznanie i proces. Uświadomi potrzebę zdobycia świadków, potwierdzających dany stan rzeczy, wersję wydarzeń. Poinformuje o sposobach podziału majątku. W przypadku orzekania o winie relacje żony i męża zwykle stają się niezwykle negatywne, pełne niepohamowanych emocji, a co za tym idzie – jeszcze bardziej utrudniają porozumienie, choćby w najprostszych kwestiach. Z takim procesem wiążą się także koszty, te za adwokata, jak i sądowe. Bez względu na siłę własnych przekonań, trzeba być przygotowanym na niepowodzenie naszych starań.

 

Ważne jest, by w odpowiedni sposób przedstawić sytuację dzieciom i w miarę możliwości nie angażować ich w konflikt, nawet jeśli dzieci są już dorosłe.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
erotyka, miłość, seks

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Rozwód po latach - bolesny, czasami konieczny

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!