reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Gadżety

Rower dla seniora. Inny niż wszystkie

(2010-09-02)

Moda na pojazdy dla seniorów zatacza coraz szersze kręgi. Szwecja, jak wiadomo, znana jest ze wzorowej opieki zdrowotnej i dbania o swoich seniorów. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam powstał ten projekt. Bikey -rower dla osób starszych, zaprojektowany przez Szweda Bilgi Karanhasa, to interesujący pomysł.

 

Rower dla seniora. Inny niż wszystkie Takie rowery pewnie nie prędko, jeśli w ogóle, zaleją nasze ulice, ale pomysłowi Szweda nie można odmówić praktyczności. Bikey został zaprojektowany tak, by jak najlepiej spełnić potrzeby osób starszych. Uwagę zwraca chociażby napęd tego pojazdu. Same pedały i sposób ich ułożenia mają pomóc w zmniejszeniu wysiłku kierującego rowerem.

 

Dodatkowo pojazd ten został wyposażony w napęd elektryczny (wbudowany silnik), który wspomaga pracę mięśni seniora. Właśnie ta hybryda napędu ludzkiego i elektrycznego ma pomoc w zapewnieniu starszej osobie maksimum bezpieczeństwa i wygody.

 

Rower posiada też regulowane siedzenie oraz kierownicę z hamulcami, specjalnie umieszczoną w takim miejscu, by uniknąć męczącego trzymania rąk w górze. Wszystko to razem ma zapewnić kierującemu stabilność i poprawić równowagę.

 

Pojazd jest komfortowy, ciekawie wygląda i jak przystało na pomysł szwedzki – przyjazny środowisku. Ale chyba nie wszyscy seniorzy chętnie zamieniliby na niego swoje tradycyjne rowery.

 

Zdjęcie: bilgikaran.com 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, podróże, sport, technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Rower dla seniora. Inny niż wszystkie
2011-09-21 | 15:38:46

Tego lata wybrałam się na turnus nad morzem w ramach wypoczynku i relaksu. Niestety były to wczasy lecznicze bez dofinansowania pefron, więc mało to nie kosztowało, ale było warto. Kijki były w ciągłym ruchu bo jest tu mnóstwo miejsc, gdzie można z nimi pochodzić. Chodniki, wyboje, ale dałam rade :) Bardzo mocno polecam taki wyjazd jako wakacje dla aktywnych seniorów. Taka jestem podekscytowana, że zapomniałam Wam powiedzieć dokąd się wybrałam, a był to Kołobrzeg. Wieczorki taneczne dla seniorów też były super ;) Taniec, dobre jedzenie i wielu nowych znajomych. Chętnie wysłuchałabym i Waszych opinii na temat takich pobytów. Może ktoś z Was już był tam, gdzie ja? Może jesteście w stanie polecić mi jakieś turnusy rehabilitacyjne? Więcej

no a przy sklepie biedronki nie możesz :) Więcej

2011-05-25 | 19:44:17

Tylko czy ten szwed wziol pod uwage wysokosc polskich emerytor do ceny tego wechikulu Więcej

A mnie się podoba.To niczym małe jednoosobowe autko oraz podobne do dziecięcego pojazdu. Więcej

dziwnie to to wygląda Więcej

2010-09-02 | 13:22:28

I gdzie ja takiego giganta pod biedronką zaparkuje? Więcej