reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Ogrodnictwo i Dom

Rośliny w naszym ogrodzie: nagietek lekarski

(2010-09-07)

Nagietki to kwiaty proste w uprawie i niezbyt wymagające, za to bardzo ładnie prezentujące się w naszych ogrodach, szczególnie w większych skupiskach. Dlatego dobrze jest mieć je w swoim ogrodowym repertuarze. Podpowiadamy jak je pielęgnować.

 

Rośliny w naszym ogrodzie: nagietek lekarskiNagietek lekarski (jak sama nazwa wskazuje, jest to roślina lecznicza) pochodzi prawdopodobnie z Wysp Kanaryjskich, ale do nas przywędrował z rejonu Morza Śródziemnego. To roślina jednoroczna, którą wysiewać możemy bezpośrednio do gruntu. Pędy mają od 25 do 75 cm.

 

Nagietki wysiewamy od kwietnia do czerwca. Rozkwitają już po 8-10 tygodniach i kwitną aż do października. Istnieje bardzo dużo odmian nagietków. Kwiaty są zwykle pomarańczowe lub żółte o różnych odcieniach tych barw. Mogą mieć różną budowę: od kwiatów pełnych po pojedyncze. Ich średnica wynosi od 6 do 10 cm.

 

Rośliny te są idealne dla ogrodników, nie przepadających za nadmiarem pracy przy kwiatach. Mają niewielkie wymagania glebowe i jest bardzo łatwa w uprawie. Potrzebuje jedynie nasłonecznionego miejsca i w miarę wilgotnej gleby.

 

Aby pięknie kwitły przez cały okres wegetacyjny, można wspomóc je nawozem mineralnym z fosforem albo nawozem wapniowym. Co istotne, jest to roślina wyjątkowo odporna na szkodniki. Kiedy przekwitnie, możemy przyciąć ją o 10 cm, wtedy znów zakwitnie obficie. Nagietki potrafią niekiedy same wysiewać się w czasie łagodnych zim.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
estetyka, ogród

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Rośliny w naszym ogrodzie: nagietek lekarski

Nie powiedziałabym na pierwszy rzut oka, że to aksamitki :-) Ale strona ogólnie i sam wpis fajny. Więcej

Kwaity na obrazku to aksamitki, a nie nagietek :P Więcej