reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Ogrodnictwo i Dom

Rośliny w naszym ogrodzie: Malwa

(2010-08-25)

Malwy to jedne z ładniej prezentujących się kwiatów w naszych ogrodach. Przykuwają uwagę swoimi rozmiarami i wyjątkowo ozdobnym wyglądem. Podpowiadamy gdzie je sadzić i jak pielęgnować.

 

malwaMalwa (Althaea rosea ) znana była już w starozytkości, kiedy ceniono ja za właściwości lecznicze. Jest rośliną dwuletnią. W pierwszym roku wyrastają duże, niezbyt ładne szorstkie liście. W następnym pojawiają się szorstkie główne pędy o wysokości od 60 do 250 cm. Malwy kwitną od lipca do września. Ich kwiatostany pojawiają się w drugim roku. Kwiaty wyrastają po jednym lub dwa z kątów górnych liści, są pojedyncze lub pełne i występują najczęściej w kolorach białym, żółtym, różowym, purpurowym lub czerwonym.

 

Uprawa malwy nie jest szczególnie trudna. Roślina ta wymaga niezbyt mokrej, żyznej i głęboko uprawionej gleby. Nie potrzebuje ona specjalnej pielęgnacji, jednak podczas suszy koniecznie musi być podlewana, w przeciwnym wypadku ulega rdzy (rdza ujawnia się początkowo w postaci niewielkich, białawych brodawek na łodydze i spodzie liści, z czasem plamy brązowieją na na liściach pojawiają się żółte lub czerwone plamy, liście brązowieją i umierają).

 

Malwy sadzimy w grupach, najlepiej na trawnikach lub przy ścianach i ogrodzeniach. Rośliny te wysiewa się z nasion w niewielkich skrzynkach pod koniec maja. Następnie można rozdzielić siewki i przesadzić w około 25-centymetrowych odstępach. Wiosną albo we wrześniu możemy posadzić ja w rozstawie 35x55 cm.

 

Malwy są bardzo ozdobnymi roślinami, które pięknie wyglądają posadzone wzdłuż ścian czy ogrodzeń. Nie wymagają szczególnej pielęgnacji zimą, spokojnie zimują w ziemi.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, ochrona środowiska, ogród, pielęgnacja

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Rośliny w naszym ogrodzie: Malwa
2011-03-28 | 12:23:31

Herbatka pierwsa klasa mniamniamniam :) Próbowałam z miodem, faktycznie dobre :p Więcej

2011-03-16 | 19:50:43

...Uff przyda się do szkoły...Yyy dzx;> Więcej

2010-08-25 | 14:47:48

Też mam malwę na mojej działce. Bardzo dobra herbata wychodzi zwłaszcza z lipowym miodem Więcej