reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Miłość i związki

Rodzice są szczęśliwsi, kiedy dzieci wyprowadzają się z domu

(2010-08-10)

Syndrom pustego gniazda okazuje się nie być tak straszny jak go malują. Według nowych badań, rodzice, których dzieci właśnie wyprowadziły się z domu czują się szczęśliwsi i bardziej spełnieni. Poprawia się również ich życie erotyczne.

 

Rodzice są szczęśliwsi, kiedy dzieci wyprowadzają się z domuAnkietę przeprowadzono na próbie 2000 rodziców. Co prawda nie u nas, lecz w Wielkiej Brytanii, ale jej wyniki mogą uspokoić wszystkich obawiających się wyprowadzki swoich dorosłych dzieci z domu.

 

Według większości ankietowanych rodziców, po wyprowadzce dzieci, ich życie towarzyskie stało się lepsze. Ankietowani zwrócili również uwagę na to, że poprawiła się kondycja ich związków. Rodzice odczuli również ulgę finansową, kiedy dzieci „poszły na swoje”, mieli też więcej wolnego czasu, ponieważ odpadło trochę obowiązków związanych z prasowaniem, gotowaniem i sprzątaniem.

 

Większość rodziców czuła się średnio 10 lat młodziej po odejściu dzieci z domu a ich krąg znajomych powiększył się średnio o pięć osób. Wielu znalazło dla siebie nowe zainteresowania, w tym podróżowanie i uprawianie sportu. Ponad połowa zaczęła poważnie rozważać podjęcie jakiegoś ekstremalnego hobby jak np. snowboard czy bungee jumping.

 

Według psychologów komentujących wyniki ankiety, czasy kiedy rodzice, których dzieci wyfrunęły z domu, uważali, że ich życie się skończyło, bezpowrotnie minęły. Obecnie przed osobami po 50. stoi otwiera się sporo możliwości. Według niektórych 50 to nowe 40.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, dzieci, miłość, pieniądze

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Rodzice są szczęśliwsi, kiedy dzieci wyprowadzają się z domu

Ja też na początku byłam szczęśliwa, ale po kilku latach człowiekowi zaczyna brakować kogoś "młodego" w domu. Nawet jak człowiek zrobi coś interesującego to brakuje dzieciaków, którym mógłby się pochwalić. I co tu dużo mówić - nie ma na kogo się nawet obrazić i wydrzeć Więcej