reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Miłość i związki

Długotrwała abstynencja seksualna nie jest zdrowa

(2010-10-19)

Wiele par w średnim i starszym wieku w pewnym momencie zaczyna odstawiać seks na boczny tor. Praca, dzieci, wnuki i różne wspólne sprawy życia codziennego często sprawiają, że na seks po prostu nie ma czasu. Powrót może być trudny.

 

Długotrwała abstynencja seksualna nie jest zdrowaNarząd nie używany przez dłuższy czas może przestać funkcjonować prawidłowo i niestety nie jest to żart. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Po długiej przerwie może się okazać, że czekają nas przykre niespodzianki, dlatego jeśli mamy partnera dbajmy o regularność naszego życia seksualnego.

 

Czym grozi długoletnia abstynencja

 

Podjęcie współżycia po latach wstrzemięźliwości może być trudne szczególnie dla kobiet, u których pojawić mogą się stany zapalne dróg płciowych, np. grzybicze i infekcje bakteryjne. To z kolei sprawia, że stosunki są bolesne.

 

Kobiety mogą przez jakiś czas nie odczuwać przyjemności z seksu i nie mieć orgazmów. To także efekt nastawienia psychicznego oraz zmian hormonalnych. W starszym wieku często powstaje też suchość pochwy, co również utrudnia współżycie. Pomóc mogą środki nawilżające oraz gra wstępna. Powrót do przekonania, że seks to przyjemność, po długiej przerwie wymaga jednak czasu. Również w przypadku mężczyzn.

 

Panowie mogą mieć na początku problemy ze wzwodem. Ten problem na szczęście z reguły jest przejściowy, ma jednak wpływ na psychikę i ocenę swoich możliwości seksualnych. Pomoc może viagra lub inny tego typu środek (jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych).

 

Seks jest ważny w każdym wieku i nie warto sobie wmawiać, że nie jest potrzebny. Długa przerwa oznacza kolejność budowy od nowa tej bliskości. Jeśli jednak dopuściliśmy do abstynencji w naszym związku, nie załamujmy się początkowymi trudnościami po powrocie do gry. Seks może sprawiać radość w każdym wieku.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, medycyna, miłość, seks, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Długotrwała abstynencja seksualna nie jest zdrowa

Ten artykuł ma już 10-ć lat i teraz jest aktualny ze względu na covid. Żona boi się zarazenia.I dlatego nie kochamy się. A mnie rozpiera. Próbowałem onanizmu,ale to nie to.Potrzeba mi akceptacji wzrokowej. Przesłałem zdjęcia mojego sztywnego asa koleżance i to już poprawiło mój nastrój w czasie robienia tych zdjęć. Koleżance się podoba. Taka niewinna zdrada. Więcej