reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Produkty

Chwytaki - aby lepiej sięgać

(2010-12-09)

ChwytakWielu z nas ma problemy ze zdrowiem, często potrzebujemy stałej pomocy ze strony rodziny, przyjaciół, znajomych. Gama schorzeń, które ograniczają naszą samodzielność jest bardzo szeroka. Wśród  nich są choroby o podłożu reumatycznym, choroby spowodowane urazami stawów, przeciążeniami stawów oraz stosowaniem leków zaburzających ukrwienie kostnych elementów stawów.

Zasadniczym celem  każdego z nas jest poprawienie jakości życia

Dlatego wyposażenie domu powinno uwzględniać wiele obszarów i zawierać wiele elementów, dzięki którym mieszkańcy – osoby z  problemami zdrowotnymi, jak i ich  rodzina lub opiekunowie – mogliby bez większych trudności funkcjonować i wykonywać swoje obowiązki bez zbędnego obciążania innych swoimi  potrzebami.

Jednym z przedmiotów, należących do grupy pomocnych sprzętów domowych  jest chwytak. Chwytak przeznaczony jest dla osób, które mają problemy z chwytaniem, schylaniem się,  dalekim sięganiem , przenoszeniem przedmiotów, osób poruszających się na wózku.

Obecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów chwytaków. Każdy może odszukać ten, który najbardziej spełni jego oczekiwania, będzie wspomagał go w wykonywaniu czynności do tej pory uciążliwych lub  sprawiających ból. Pomoże w podnoszeniu, sięganiu po różnego rodzaju rzeczy w mieszkaniu, ogrodzie czy nawet podczas zakupów!

Chwytaki  są bardzo lekkie,  najczęściej wykonane z aluminium i plastiku. Zastosowany w większości z nich ergonomiczny uchwyt zmniejsza napięcie palców i nadgarstka, a dobrze wyprofilowana, antypoślizgowa rączka zapewnia pewny chwyt. Dodatkowo,  niektóre z nich np. chwytak RevoReach posiada innowacyjny mechanizm blokujący, który umożliwia zablokowanie przedmiotu w szczęce, pozwalając użytkownikowi skoncentrować swój wysiłek na przeniesienie obiektu, a nie utrzymanie go w uchwycie.

Korzystając z chwytaka, w zależności od potrzeby sami sterujemy rozwartością szczęk chwytaka. Na rynku pojawił się już chwytak, w  którym można  zablokować stopień rozchyłu  szczęk, tak że mają mniejszy zakres rozwarcia, co szczególnie jest przydatne przy zabieraniu mniejszych przedmiotów i umożliwia podnoszenie przedmiotów z ciasnych przestrzeni.

Same szczęki chwytaków pokryte są antypoślizgową powłoką, która zapewnia lepszą przyczepność  przenoszonego przedmiotu.

U wielu z nich główka obraca się eliminując konieczność zbędnego manewrowania całym urządzeniem. Najczęściej szczęki chwytaków możemy ustawić w dwóch płaszczyznach: poziomej i pionowej. Ale są już też takie, w których szczęki  można ustawiać pod dowolnym kątem względem rączki w krokach co 30⁰ (chwytak RevoReach).

W wielu modelach każde ze szczypiec chwytaka posiada wbudowany magnes na czubku, pozwalając podnosić lekkie metalowe przedmioty typu spinacze, igły (chwytak Praktyczny, Pick-up).

Chwytaki mogą mieć także wbudowany hak, którym można przyciągnąć lub odsunąć od siebie różne przedmioty, bądź wykorzystać go podczas ubierania się np. przy wciąganiu spodni lub zakładaniu kurtki (chwytak Łatwy).

Część chwytaków w zestawie posiada specjalny zaczep do mocowania na wózku inwalidzkim, chodziku bądź  lasce.

Dziś na rynku mamy wiele modeli chwytaków różniących się przeznaczeniem, długością, wyposażonych w różne  dodatki. Uwzględniając swoje potrzeby,  możemy wybrać najlepszy dla siebie chwytak, po to by stać się bardziej samodzielnym, niezależnym, a  nasze codzienne życie stało się łatwiejsze, bardziej przyjazne.

Produkt jest dostępny w sklepie:

logo żyj łatwiej

Nasza ocena:
00000
Ocena produktu przez redakcję
ocena produktu
Wasza ocena:
brak ocen, dodaj swoją!
ocena internautów - dodaj ocenę

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, choroby, technologia, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Chwytaki - aby lepiej sięgać
2013-02-15 | 16:43:13

Chwytaki nie są złe. Zdecydowanie, ale. Już widzę mojego ojca, który zamiast wstawać do każdej oddalonej od niego rzeczy używa chwytaka. I za czas jakiś w ogóle przestaje się ruszać... Więc jak widać, każdy kij (chwytak) ma dwa końce. Wolę jednak dbać o jego kolana i dostarczać im kolagenu typu II. Od jakiegoś czasu tata przyjmuję preparat z kolagenem Vital3, i łatwiej mu sie wstaje i chodzi po schodach. A to było jego największą zmorą. Więcej