reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Choroby

Program "Siła Serca": zdrowe produkty dla Twojego serca

(2010-04-15)

Badania dowodzą, że jedną z przyczyn wielu współczesnych chorób jest między innymi niedobór magnezu i potasu. Jak temu zapobiec? Eksperci z Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii z Zabrza radzą, aby przed sięgnięciem po farmaceutyki, pomyśleć najpierw o aktywności fizycznej połączonej ze zdrowym odżywianiem. Z tego względu powstał program „Siła Serca”, w ramach którego oznakowano gamę produktów, poprawiających ogólny stan zdrowia.

Społeczeństwa wysokorozwiniętych krajów, w tym również Polski, wkroczyły w XXI wiek obarczone chorobami cywilizacyjnymi, które osiągnęły już postać epidemii. Dominują zwłaszcza choroby układu krążenia, otyłości, cukrzycy czy osteoporozy. Intensywne, wieloośrodkowe badania kliniczne, udowodniły, że to zły styl życia i żywienia skutkuje nasileniem tak poważnych kłopotów ze zdrowiem. Profilaktyka i leczenie wczesnych stadiów tych dolegliwości to szansa, aby żyć dłużej i w dobrej kondycji.

W trosce o zdrowie Polaków Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii z Zabrza, założona przez Prof. Z. Religę, stworzyła projekt profilaktyki ”Siła Serca” - program mający na celu szeroko rozumianą profilaktykę zdrowotną, szerzenie wiedzy i budowanie społecznej świadomości nt. konieczności dbania o zdrowie, a także aktywne pozyskiwanie funduszy na rzecz projektów badawczych Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii.

Fundacja przywiązuje w programie sporą wagę do racjonalnego odżywiania się, jako sposobu na dobrą profilaktykę chorób serca i układu krążenia. Dlatego, wspólnie z naukowcami, zostały opracowane produkty, które zawierają składniki poprawiające ogólny stan zdrowia i naturalną odporność organizmu, a w konsekwencji zmniejszają podatność na infekcje, będące często przyczyną powikłań mięśnia sercowego. Produkty te tworzą grupę opatrzoną znakiem "Siła Serca". Należy do nich żywność funkcjonalna, suplementy diety, „wellnes” i inne produkty, których technologia wytwarzania i receptura decyduje o ich prozdrowotnym charakterze. Receptury powstają min. we współpracy z placówkami naukowymi SGGW w Warszawie, AR Wrocław, AM w Warszawie, IZŻ w Warszawie.

W gronie takich prozdrowotnych produktów znajduje się między innymi sok pomidorowy w puszce wyprodukowany przez firmę Dawtona. Prozdrowotna wartość danego soku wynika z zastosowania soli o zwiększonej zawartości magnezu i potasu oraz obniżonej zawartości sodu. Ponadto soki pomidorowe stanowią także źródło witamin, mikro- i makroelementów oraz przeciwutleniaczy, czyli likopenu.

Według opinii naukowców Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, sok pomidorowy działa korzystnie na funkcjonowanie serca oraz nerek, reguluje ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby serca. Pozytywnie wpływa również na pracę układu pokarmowego - regulując trawienie przeciwdziała zaparciom. Oczyszcza organizm z toksyn i regeneruje skórę, a ze względu na dużą zawartość likopenu występującego w pomidorach hamuje też procesy starzenia.

Część dochodu ze sprzedaży produktów „Siła Serca” wspiera realizowany przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu program budowy prototypu i wdrożenia do praktyki klinicznej systemu wspomagania serca dla dzieci w wieku szkolnym, który umożliwi regenerację niewydolnego serca lub podtrzymanie jego funkcji w oczekiwaniu na transplantację.

Siła Serca

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
choroby, pomoc, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Program "Siła Serca": zdrowe produkty dla Twojego serca

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!