reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Edukacja

Postaw na Uniwersytety Trzeciego Wieku

(2010-03-09)

Seniora często postrzega się jako osobę, która najlepsze lata ma już za sobą, a czas który jej pozostał powinna spędzić na bujanym fotelu. Wbrew tej opinii okazuje się jednak, że jesień życia może być wyjątkowym okresem dla każdej osoby. Polski rynek usług dla seniorów w coraz większym stopniu pozwala na przeżycie drugiej młodości na wiele wyjątkowych sposobów.

Część nowoczesnych rozwiązania technologicznych wciąż stanowi dla wielu z nas wyzwanie. Dlatego też na pomoc ruszają placówki edukacyjne, które kierują swoją ofertę właśnie do seniorów. Najbardziej popularną formą angażowania seniorów w dodatkową edukację stały się w Polsce Uniwersytety Trzeciego Wieku. Od ponad 35 lat, powstające w średnich i dużych miastach placówki dają seniorom szansę życia z duchem czasu i zachodzących przemian. Obecnie w Polsce działa 110 UTW, które skupiają ponad 25 tys. słuchaczy.

Oprócz zajęć, na których słuchacze mogą zdobywać wiedzę z zakresu nowych technologii, realizowana jest również szeroka gama programów, przygotowanych specjalnie pod kątem seniorów. Obok szkoleń komputerowych, w ramach UTW prowadzone są także lektoraty językowe, zajęcia w pracowniach artystycznych czy zajęcia w sekcjach według zainteresowań.

Senior nie jest tylko biernym słuchaczem, ale aktywnie może angażować się w dzielenie swoimi doświadczeniami zawodowymi czy życiowymi. Platforma stworzona w ramach UTW daje przede wszystkim możliwość na podtrzymywanie więzi międzyludzkich i ochronę przed marginalizacją osób starszych.

Uniwersytety Trzeciego Wieku

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
nauka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Postaw na Uniwersytety Trzeciego Wieku
2010-08-13 | 22:51:32

Witam wszystkich. Mam przyjemność być studentką Ząbkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jest to niesamowite przeżycie. W moim wieku kontakt z nowymi ludźmi jest bardzo utrudniony. A tutaj poznałam bardzo wiele interesujących nowych osób, z którymi utrzymuje cały czas kontakt. Zajęcia są bardzo ciekawe, często odbywają się nawet w plenerze, dzięki czemu zyskują na atrakcyjności. Jakby ktoś miał pytania służę pomocą. Pozdrawiam. Więcej