reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Technologia

Portale społecznościowe (nie)przyjazne Seniorom?

(2010-11-23)

Serwisy społecznościowe w ostatnich latach zdobywają rekordy popularności wśród młodzieży ale nie tylko! Seniorzy coraz częściej zaglądają na te strony i coraz lepiej radzą sobie w wirtualnej przestrzeni.

 

Głównym celem portali społecznościowych jest łączenie przez sieć osób o podobnych zainteresowaniach, wspólnych znajomych czy zdobywanie nowych znajomych. Na chwilę obecną w Polsce najpopularniejszymi portalami tego typu są facebook i nasza-klasa. Łatwo zauważyć przeglądając te strony, że NK cieszy się wśród Seniorów większą popularnością.

 

Portale tego typu mają swoje wady i zalety. Plusem jest  to, iż dzięki internetowej rzeczywistości każdy może stworzyć swój własny profil w celu kontaktowania się np. z dawno nie widzianymi kolegami czy krewnymi. Bez wychodzenia z domu (co akurat patrząc za okno jest ogromną korzyścią), bez zbędnych kosztów, dosłownie każdy może porozmawiać z osobą znajdującą się na drugim końcu świata. Pozwala to rozwijać także umiejętności pracy z komputerem, a co najważniejsze skutecznie zabija nudę.

 

Jednakże to, co jest przyjazne dla jednych, niestety dla innych może być wadą a wręcz problemem. Często nieuczciwi ludzie podszywają się pod innych oszukując w ten sposób i nawet wyłudzając pieniądze.

 

Dlatego jak ze wszystkim, tak i w korzystaniu z portali społecznościowych trzeba zachować zdrowy rozsądek i umiar. Serwisy te będą przyjazne Seniorom jeżeli tylko nie dadzą się oni wciągnąć w wir wirtualnego świata i nie zapomną o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i rozwagi.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
rozrywka, technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Portale społecznościowe (nie)przyjazne Seniorom?

Ja mam 48lat. Korzystam na bieżąco z facebooka! NaszaKlasa nie jest w cale taka dobra - dużo grafiki, reklam. nie podoba mi się. Więcej