reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Turystyka i rekreacja

Polscy seniorzy coraz częściej korzystają z wycieczek za granicę

(2011-10-17)

Wypoczynek na działce czy wczasy w sanatorium to już przeszłość. Dzisiejsi seniorzy  coraz chętniej wybierają wczasy z prawdziwego zdarzenia. Zamieniają działkowy relaks na plażowanie w zagranicznych kurortach. Eksperci potwierdzają, że z roku na rok rośnie grupa seniorów, którzy decydują się na podróże po Europie. Ciekawe oferty oraz specjalne zniżki i promocje dla osób po 55. roku życia są dodatkową zachętą do wakacyjnego wyjazdu.

Seniorzy na wyjeździeJeszcze kilka lat temu większość osób starszych wybierała spokojne wczasy w uzdrowisku lub sanatorium. Ciechocinek czy Lądek Zdrój przeżywały prawdziwe oblężenie. Tendencja ta ulega ostatnio zmianie. Współcześni seniorzy bardzo często prowadzą aktywny tryb życia i korzystają z niego na równi z młodszymi urlopowiczami, dlatego wakacje wolą spędzać nad ciepłymi morzami. Najnowsze dane jednego z największych touroperatorów – firmy Itaka, pokazują, że aż 12% spośród klientów biura to seniorzy.

Wśród osób po 55. roku życia popularność zyskały wyjazdy do krajów egzotycznych oraz śródziemnomorskich kurortów. Seniorzy bardzo chętnie wybierają zarówno wypoczynek na plaży, jak i aktywne zwiedzanie. Dużym zainteresowaniem cieszą się specjalnie przygotowane turnusy tylko dla seniorów. Ich zaletą jest zakwaterowanie w wysokiej klasy hotelu, pełne wyżywienie i stała opieka rezydenta.

Seniorzy chętnie decydują się na wyjazdy poza ścisłym sezonem, dzięki czemu mogą korzystać z licznych atrakcji w czasie, kiedy jest znacznie mniej turystów. Bardzo popularne terminy przedsezonowe to maj i czerwiec, natomiast po sezonie emeryci wybierają najchętniej wrzesień i październik. Co ciekawe, powoli także zimowe wakacje zdobywają coraz liczniejsze grono zwolenników. W okresie od stycznia do marca polscy emeryci najchętniej wybierają wycieczki do krajów egzotycznych, gdzie mogą liczyć na słoneczny, ale już nieupalny wypoczynek.

W związku z rosnącą liczbą seniorów planujących zagraniczne  wakacje większość biur podróży przygotowuje specjalne promocje. Osoby po 55. roku życia mogą liczyć na duże zniżki, zakwaterowanie w bardzo dobrych hotelach oraz wczasy długoterminowe. Coraz częściej można znaleźć oferty wyjazdów dla seniorów na 3 a nawet 6 tygodni i to w naprawdę korzystnych cenach. Dodatkową atrakcją są wycieczki fakultatywne wliczone w cenę wyjazdu, dzięki którym turyści mogą zwiedzić i lepiej poznać kraj, w którym wypoczywają.

Dużą popularnością cieszy się także program Travel Senior, który jest wspierany przez rząd Hiszpanii. Gwarantuje on dopłatę 150 euro, na wyjazd do Hiszpanii dla osób po 55. roku życia. Turnusy organizowane są w terminach poza ścisłym urlopowym sezonem. Dodatkową zaletą tej oferty jest możliwość podróży osoby towarzyszącej na takich samych warunkach co senior, nawet jeśli osoba ta nie ukończyła pięćdziesięciu pięciu lat.

Seniorzy wybierający się na zagraniczne wakacje powinni jednocześnie zwracać uwagę na konieczność wykupienia polisy przed wyjazdem. Dla własnego bezpieczeństwa warto zdecydować się na dodatkowy pakiet ubezpieczeń. Dla przykładu, Europejskie (Europäische Reiseversicherung AG Oddział w Polsce) oferują ubezpieczenia, które zapewniają całodobową pomoc medyczną poprzez sieć rozbudowanego assistance. Beata Kalitowska, dyrektor zarządzająca Europejskich, podkreśla, że w ofercie ubezpieczeń indywidualnych, dostępne są atrakcyjne pakiety ubezpieczeń turystycznych, gwarantujące pełną ochronę podczas podróży oraz brak udziału własnego w kosztach leczenia. Dodaje, że rzeczywiście z roku na rok zauważalny jest wzrost liczby wyjeżdżających seniorów.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, pieniądze, podróże, rozrywka, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Polscy seniorzy coraz częściej korzystają z wycieczek za granicę

Polecam na wypoczynek i jako relaks baseny termalne na Słowacji (np. Bessenowa) wody te działają lecznico, zawierają różne minerały (między in. lit) które działają uspokajająco, pomagają także przy bólach kręgosłupa itp. Jeden dzień takiego wyjazdu kosztuje mnie ok. 110 zł (8 godz. pobytu na basenach+ dojazd busem). Czuję się wypoczęta po takim wyjeździe. Polecam Więcej

Ja osobiście już drugi rok korzystam z Biura Podróży Invitatio a mianowicie z programu euro seniors z racji,że mam ponad 55 lat. Program ten jest definansowywany przez Rząd Hiszpański dlatego tez wyjazdy sa do Hiszpanii. Polecam Więcej

Ja polecam wycieczki zagraniczne. Trzeba przełamywać strach przed lataniem i korzystać z życia!! Moja córka namawia mnie na wyjazd. Może się skuszę... Więcej

Co roku staram się wykorzystać choć odrobinę urlopu w różnych porach roku i zrobić coś dla siebie :) Najczęściej są to wyjazdy połączone z jakąś aktywnością lub zabiegami. SPA lub coś leczniczego. A to dlatego, że mam zdecydowanie siedziący tryb pracy, co za tym idzie bóle karku, kręgosłupa, problemy z krążeniem itp. Jeździłam i rezerwowałam w rozmaitych miejscach. Może macie jakieś sprawdzone ośrodki i miejsca? Zbliżają się święta i postanowiłam zrobić sobie prezent pod choinkę ;) Szukałam i natknęłam się na jakąś stronę z pobytami, które mają zabiegi pod kątem moich dolegliwości i zobaczyłam tam konkurs świąteczny. Jakaś mała rejestracja, możliwość wygrania jakiejś nagrody i co najlepsze – dostałam bon 100 zł do wykorzystania na dowolny wyjazd. Jak dla mnie bomba bo to zawsze trochę taniej :) Ktoś z was może widział albo brał udział? Chętnie wysłucham wszelkich porad i opinii :) Więcej