reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Emerytura

Policjanci na emeryturze wtedy co wszyscy

(2010-08-20)

Koniec z wcześniejszymi emeryturami dla służb mundurowych. Od 2012 roku obowiązywać maja nowe przepisy, które obejmą mundurowych powszechnym systemem emerytalnym.

 

Zlikwidowana zostanie m.in. możliwość odejścia na emeryturę po 15 latach służby. Funkcjonariusze stracą prawo do wcześniejszej emerytury oraz prawo jej wysokości wynoszącej 75 procent ostatniej pensji po 30 latach służby. Oznacza to, że np. policjanci będą musieli pracować tyle, co inne grupy zawodowe – kobiety do ukończenia 60. roku życia, mężczyźni 65.

 

Przepisy te miałyby, według planów rządu, wejść w życie 1 stycznia 2012 roku. Nie obejmą jednak funkcjonariuszy, którzy już sprawują służbę. Dotyczyć mają osób, które wstąpią do niej po wejściu ustawy, czyli od 2012 roku.

 

Oznacza to, że obecni funkcjonariusze zachowają wszystkie swoje przywileje, włącznie z możliwością przejścia na emeryturę po 15 latach służby.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
ekonomia, finanse, pieniądze, polityka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Policjanci na emeryturze wtedy co wszyscy
2010-08-20 | 15:50:48

Wreszcie! Mój sąsiad na policyjnej emeryturze w komendzie pracować nie może, ale na czarno sobie dorabiać na budowie to już chłop daje radę! Więcej