reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Piwo zwiększa ryzyko łuszczycy, szczególnie u kobiet

(2010-08-18)

Jak donoszą naukowcy, picie zbyt dużych ilości piwa może wiązać się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na łuszczycę. Okazuje się też, że bardziej narażone są kobiety.

 

PiwoŁuszczyca to immunologiczne schorzenie skóry. Od niedawna podejrzewano, że jej pojawienie się oraz pogorszenie się stanu chorych, ma związek z alkoholem. Według najnowszych badań jedynym alkoholem, który rzeczywiście wpływa na ryzyko łuszczycy, jest piwo.

 

Szczególnie narażone są w tym wypadku panie. Według badania, u kobiet pijących średnio2-3 drinki tygodniowo, ryzyko pojawienia się łuszczycy jest większe aż o 72 procent. Kiedy naukowcy próbowali dociec jaki rodzaj alkoholu w największym stopniu wpływa na łuszczyce, okazało się, że to piwo. Kobiety, które piją je więcej niż pięć razy w tygodniu, aż do 2-3 razy bardziej narażone są na tę chorobę.

 

W trakcie badań okazało się, że piwo jest jedynym z napojów alkoholowych, który zwiększa ryzyko łuszczycy. Naukowcy podejrzewają więc, że odpowiedzialny za to jest któryś z jego składników. Podejrzenie padło na jęczmień, który wraz z innymi źródłami skrobi zawierają gluten, który wywołuje nadwrażliwość u niektórych osób cierpiących na łuszczycę.

 

Związku z łuszczycą nie wykazano w przypadku piw bezalkoholowych oraz niskoalkoholowych. Do ich produkcji używa się mniej ziaren jęczmienia. To kolejny trop wskazujący na ten składnik. Naukowcy planują dalsze badania nad mechanizmami powodującymi wpływ piwa na ryzyko łuszczycy i zalecają kobietom, które już są obciążone wysokim ryzykiem tej choroby, by unikaly picia dużych ilości tego trunku.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
alkoholizm, choroby, medycyna, nauka, używki, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Piwo zwiększa ryzyko łuszczycy, szczególnie u kobiet

Większość kobiet i tak nie lubi piwa, a niektóre udają przed koleżankami, że nie lubią. W końcu piwo takie nie kobiece, nie to co likierki Więcej

... właśnie kobiety nie powinny pić piwa, będzie wiecej dla facetów ;] Więcej