reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Technologia

Piszemy bloga - doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu

(2010-11-29)

Piszemy blogaInternet oprócz możliwości komunikowania się ze znajomymi, rodziną, pozwala także na poznanie nowych ludzi, ich opinii, przeżyć, doświadczeń. Służą temu blogi.

 

Blog to rodzaj wypowiedzi, wpisu na stronie internetowej. Niektórzy traktują to jak pamiętnik, pisząc o swoim życiu, inni natomiast jako element opiniotwórczy.

 

Pierwszy rodzaj to najczęściej opis osobisty przeżyć i przemyśleń. Z reguły autorem jest jedna osoba, ale inni użytkownicy mogą się wypowiadać i komentować poruszone kwestie. Często tacy blogerzy (piszący blogi) odsyłają nas linkami do innych osób, tworząc w ten sposób sieć znajomych (zob. blox.pl, mylog.pl). Pozwala to nawiązać nowe znajomości, a nawet przyjaźni, pokonując barierę odległości. W ten sposób ludzie dzielą się własnymi doświadczeniami, uzyskują rady czy po prostu ciepłe słowo i wsparcie drugiego człowieka.

 

Popularną odmianą bloga jest fotoblog. Jak już sama nazwa podpowiada, że głównym elementem tworzącym go są fotografie. Często obrazują one jakieś wydarzenie ważne dla autora, jego przyjaciół, czy pamiątkę z podróży (np. fotoblog.pl, fbl.pl). Ale na zdjęciach pojawiają się także jego dzieła, np. rysunki, samodzielnie wykonane meble itp. Każde z takich zdjęć opatrzone jest tytułem, czasem krótkim komentarzem, opisem zdarzeń związanych z przedstawionym obrazem.

 

Na poszczególnych blogach o dokładnie określonym temacie, można dowiedzieć się, dokąd warto wybrać się na wakacje, o czym jest nowy film w kinie czy też jakie buty są tanie i wygodne. Wystarczy znaleźć stronę o interesującej nas tematyce i już możemy poznać zdanie innych osób oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

 

Należy jednak przyznać, że tak forma wypowiedzi ma też swoje wady. W gąszczu informacji i natłoku różnych blogów często zdarza się, że  ktoś pisze zupełnie nie na temat, chaotycznie i niepoprawnie. Ze względu na prawdziwą wolność słowa pojawiają się również opinie nieprawdziwe, niesprawdzone lub zwyczajnie złośliwe. Dlatego warto jest stworzyć sobie sieć znajomych – osób zaufanych, o podobnym guście czy zainteresowaniach i cieszyć się rozmową z bliskim nam człowiekiem.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
książki, technologia

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Piszemy bloga - doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu

Czy zna ktoś jakieś blogi o procesach poznawczych... mam na mysli blogi, w których sa jakieś pordy, jak zachować sprawność umysłu z wiekiem.. Więcej

Czesc ja jestem obca dla ciebie ale Cie pozdrawiam Więcej