reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Uroda

Pielęgnacja skóry twarzy: wiosną czas na porządki

(2010-03-15)

Poszarzała, papierowa, mało elastyczna, często przesuszona i z podrażnieniami – wiosną skóra bywa daleka od ideału. Jak ją oczyścić, nawilżyć i ujędrnić? Wdrożyć wiosenny plan porządków urodowych. Czas na szorowanie, ścieranie, wymiatanie i odkurzanie.

Z wiosennymi prządkami urodowymi jest trochę jak z tymi domowymi. Przystępując do działania, mamy jasno określony cel - odzyskanie zdrowej, promiennej cery, zwłaszcza że zima wcale jej się nie przysłużyła. Tutaj też doskonale sprawdzi się wymiatanie, ścieranie i odkurzanie. Jedyna różnica jest taka, że w porządkowaniu wyręczy nas lekarz dermatolog, który do dyspozycji będzie miał cały wachlarz porządkujących zabiegów medycyny estetycznej.

Jet Peel odkurzy skórę

Zabieg pozwoli oczyścić skórę ze zrogowaciałych, starych komórek i nagromadzonych zanieczyszczeń. Działa na zasadzie bezdotykowej myjki do skóry. Urządzenie emituje strumień sterylnej soli fizjologicznej z prędkością przekraczającą 2000 km/h. Nie podrażnia – nadaje się do każdego rodzaju skóry, zarówno trądzikowej, łojotokowej, ale też wrażliwej i nadmiernie przesuszonej. Cera po zabiegu staje się ,,nawilżona od wewnątrz”, a jednocześnie, jak po każdej dermabrazji, uzyskujemy powierzchniowe złuszczenie. – Jet Peel to niezwykle wszechstronny zabieg. Z powodzeniem wykorzystuje się go jako element profilaktyki antystarzeniowej, terapii trądziku lub jako zabieg pielęgnacyjny – wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm z Wrocławia. Zabieg będzie bogatszy, jeśli zastosuje się koktajle witaminowe.

Peeling chemiczny - ścieranie wydobędzie blask

Wczesna wiosna, kiedy słońce nie operuje jeszcze tak silnie, to bardzo dobry moment na zabiegi peelingów chemicznych. Regenerują skórę, nawilżają, pozwalają pozbyć się nawet uporczywych przebarwień, a do tego łagodzą stany zapalne, łojotokowe, przez co wspomagają terapie trądziku. Występują w różnych odmianach i stężeniach. Najpopularniejsze to peeling kwasem trójchlorooctowym, czyli TCA, kwasem glikolowym, płynem Yessnera oraz Inno Peel, będący tak naprawdę mieszanką różnych kwasów (kojowego, retinowego i salicylowego). - Zazwyczaj jeszcze dwa dni po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a proces złuszczania trwa około 3-4 kolejnych dni – mówi dr Agnieszka Bliżanowska. - Zabieg peelingu nie eliminuje z życia, po jego wykonaniu można normalnie funkcjonować – dodaje. O wyborze właściwego preparatu, jego stężeniu i częstotliwości zabiegów decyduje lekarz.

Mezoterapia z koktajli witaminowych dostarczy energii do działania

Wiosną skóra potrzebuje dodatkowego zastrzyku energii - substancji niezbędnych do odbudowy struktur komórkowych. Aby pobudzić syntezę kolagenu i elastyny, potrzebne są witaminy, aminokwasy, składniki mineralne i koenzymy. Rozwiązanie przynosi mezoterpia z koktajli witaminowych. – Takie śródskórne wprowadzanie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty rewitalizacyjne. W zależności od koktajl - już po kilku dniach w widoczny sposób poprawia się kondycja skóry, wzrasta stopień jej nawilżenia, napięcia, a efekty z czasem się nasilają – wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska.

Aby plan wiosennych porządków urodowych okazał się skuteczny, konieczna będzie pomoc dermatologa. Lekarz będzie mógł ocenić stan skóry i zaleci właściwą terapię – wybierze zabiegi, ustali właściwą kolejność, doradzi suplementy diety. Takie porządki urodowe, przeprowadzone pod okiem fachowca, mają jeszcze jedną ważną cechę – ich efekty są długofalowe i utrzymują znacznie dłużej niż porządek w szafie.

Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
medycyna, pielęgnacja, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Pielęgnacja skóry twarzy: wiosną czas na porządki

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!