reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Finanse

PGNiG: zimą będą problemy z gazem

(2010-09-21)

Będą cięcia w dostawach gazu. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło oficjalny dokument informujący o zmniejszeniu dostaw gazu w IV kwartale roku. Już a miesiąc bowiem może zabraknąć gazu z Rosji, a to nasz jedyny dostawca.

 

Zapasów wystarczy zaś tylko na kilka tygodni. Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", PGNiG złożyło w ubiegłym tygodniu dokument w spółce Gaz-System (krajowy operator gazociągów), w którym informuje, że będzie dostarczać mniej gazu niż potrzebuje polska gospodarka.

 

Wciąż trwają negocjacje z Rosją, która nie chce przystać na to, by z gazociągu jamalskiego korzystały wszystkie zainteresowane firmy, a nie tylko Gazprom. Jeśli rozmowy, kontynuowane przez Ministerstwo Gospodarki w tym tygodniu, się nie powiodą, a wszystko na to wskazuje, po 20 października może zabraknąć gazu dostarczanego nam przez Gazprom w ramach kontraktu jamalskiego.

 

Polsce może zabraknąć 2,5 mld m3 gazu. To ponad połowa naszych potrzeb w tym okresie roku. PGNiG poważnie rozważa ten scenariusz i zapowiada, że z mniejszymi dostawami muszą liczyć się wielkie zakłady przemysłowe. Gaz nie zostanie odcięty odbiorcom indywidualnym, ale muszą się oni liczyć z awariami, do których może dochodzić, jeśli spadnie ciśnienie w sieci.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
finanse, gospodarka polska, gospodarka światowa, pieniądze

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości PGNiG: zimą będą problemy z gazem

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!