reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Otyłość. Geny to zła wymówka

(2010-09-01)

Naukowcy badający problem otyłości obalili właśnie mit, który mówił o tym, że jesteśmy niewolnikami genetyki, a działania genu otyłości nie da się w żadne sposób powstrzymać. Otóż można.

 

Otyłość. Geny to zła wymówkaOdkryli oni, że ludzie mogą dzięki ćwiczeniom zrzucić nawet do 40 procent dodatkowych kilogramów, które zawdzięczają złym genom. Mimo że niektórzy ludzie mają predyspozycje do nadwagi, a nawet otyłości, dzięki prowadzeniu aktywnego stylu życia, mogą skutecznie odeprzeć atak ze strony swojego genetycznego obciążenia.

 

Badacze z Cambridge doszli do takich wniosków po przeanalizowaniu genów ponad 20 tysięcy mężczyzn i kobiet w wieku od 39 do 79 lat, w poszukiwaniu 12 genetycznych czynników, które są uważane za podnoszące BMI oraz ryzyko otyłości. Po ich znalezieniu, określili jakie genetyczne predyspozycje miała każda z tych osób.

 

Następnie poprosili wszystkich uczestników tych badań, by wypełnili ankiety dotyczące ich poziomu aktywności fizycznej w pracy i poza pracą.

 

Jak informują badacze, te odkrycia podważają popularny mit, mówiący że otyłość jest nie do uniknięcia, jeśli powszechnie występuje w danej rodzinie. Wyniki tych badań mogą pomóc w opracowaniu przyszłych terapii otyłości. Badania zostały opublikowane w czasopiśmie medycznym PloS Medicine.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, leki, medycyna, nauka, sport, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Otyłość. Geny to zła wymówka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!