reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Książki

Oliwkowa farma

(2010-09-20)

"Oliwkowa farma" Carol Drinkwater to opowieść o dojrzałej miłości w pięknej scenerii francuskiej Prowansji, daleka jednak od banału.

 

oliwkowa farma"Oliwkowa farma" wpisuje się w schemat historii o zmęczonych pogonią za pieniądzem czterdziestokilkulatkach odkrywających uroki spokojnego życia na śródziemnomorskich farmach, jednak nie do końca jest tu tak jak w typowej tego typu powieści. Bohaterowie nie odcinają się od wcześniejszego życia, bo wcale nie jest im w nim źle, a szczęście wcale nie wydaje się tak odległe. Wystarczy mieć kogoś bliskiego.

 

To przede wszystkim powieść o autentycznej miłości autorki książki, brytyjskiej aktorki Carol Drinkwater i producenta francuskiego producenta telewizyjnego, Michela Nolla. Miłości dwojga dorosłych ludzi, którzy postanowili razem przywrócić świetność zaniedbanej oliwnej farmie, kupionej na kredyt. Carol i Michel to para nie najmłodszych już osób, zakochanych w sobie jak najbardziej romantyczną i szaloną miłością. Zapomniana farma, która na początku jest dla nich odskocznią od poważnych życiowych spraw z czasem staje się miejscem najważniejszym, ich nowym, wspólnym domem. Przywracanie farmie świetności trwa latami, ale bohaterowie wychodzą z założenia, że nie muszą mieć wszystkiego od razu, że lepiej żyć tak, jak by się miało na wszystko czas.

 

"Oliwkowa farma" staje się nam bliższa i bardziej namacalna dzięki soczystym opisom Carol. Zapachy i smaki Prowansji są istotnym elementem krajobrazu książki. Z powieści dowiemy się też co nieco o samym procesie przetwarzania oliwek, francuskiej kuchni i najpiękniejszych miejscach Prowansji.

 

Sama Drinkwater jest świetną przewodniczką, fantastycznie opisującą nie tylko krajobrazy, ale dobrze rozeznaną również w historii przeróżnych miejsc. Autorka została zresztą zaproszona przez UNESCO do zespołu ekspertów, pracujących nad stworzeniem Szlaku Oliwnego Dziedzictwa w basenie Morza Śródziemnego.

 

Niebawem w Polsce ukażą się kolejne książki z oliwnego cyklu Carol Drinkwater: "Sezon na oliwki", "Oliwkowe żniwa", "Oliwkowa droga" i "Oliwkowe drzewa".

 

Czytaj więcej o książce na pasjaksiazek.pl

pasja książek

Nasza ocena:
11111
Ocena produktu przez redakcję
ocena produktu
Wasza ocena:
11100
  (2 głosy)
ocena internautów - dodaj ocenę

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
estetyka, książki, kuchnia, podróże

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Oliwkowa farma

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!