reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Uroda

Olejek arganowy

(2015-10-12)

olejek arganowy.jpgOd pewnego czasu, rynek kosmetyczny zalewają produkty z olejkiem arganowym, promowanym jako „płynny cud natury”. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym w ogóle jest ten olejek, dlatego warto przybliżyć kilka faktów o nim.

Olejek arganowy faktycznie posiada wiele właściwości regenerujących i nawilżających i co ciekawe, może być stosowany do każdego rodzaju skóry. Jest produkowany z owoców endemicznej rośliny arganii żelaznej, rosnącej wyłącznie w okolicach Maroka. Tradycyjnie, olejek wytarzało się poprzez ręczne miażdżenie ziaren wyjętych z wnętrza owocu. Jako że ziarna trudno jest otworzyć, najczęściej pozyskiwało się je z odchodów wydalonych przez kozy. Zebrane ziarna były czyszczone, dokładnie osuszane na słońcu i na końcu mielone. Aby wyprodukować 1 litr olejku tradycyjna metodą potrzeba 35kg owoców i ok 8 godzin pracy.

Dziś olejek produkuje się głównie maszynowo, co nie zmniejsza jego wartości, za to pozwala większemu gronu cieszyć się jego właściwościami. Występuje w wielu kosmetykach do pielęgnacji ciała i włosów.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
pielęgnacja, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Olejek arganowy

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!