reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Uroda

Odmładzanie przez ścieranie

(2015-08-12)

peeleing.jpgLato to okres kiedy nasza skóra potrzebuje szczególnej pielęgnacji. W celu zapewnienia jej zdrowego i młodzieńczego wyglądu, należy przeprowadzić zabieg dogłębnego złuszczania naskórka. Proces ten odświeża i wygładza cerę. Można go zrobić samodzielnie w domu lub udać się do kosmetyczki. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze sposoby na pozbycie się martwego naskórka.

 

Peeling kawitacyjny

Podczas zabiegu wykorzystuje się wibrację ultradźwiękową, która skutecznie złuszcza martwy naskórek, usuwa nadmiar sebum z porów i niweluje płytkie zaskórniki oraz wągry. Ponadto wygładza, nawilża i regeneruje skórę. Peeling kawitacyjny poleca się zarówno osobom, które mają wrażliwą skórę, jak i tym borykającym się z problemem przebarwień na skórze czy trądzikiem.  Zabieg składa się z 4 etapów: demakijażu, kawitacji, nałożenia maski i kremu.

 

Polski Peeling Ziołowy

Jest to metoda i patent opracowany przez mgr Jadwigę Użyczyn. W trakcie zabiegu dochodzi do głębokiego złuszczania naskórka przy użyciu składników roślinnych pochodzenia polskiego. Peeling ten ygładza skórę, leczy trądzik, zmniejsza pory, blizny, przebarwienia i wygładza zmarszczki u osób w każdym wieku, dzięki wzmożeniu produkcji kolagenu oraz elastyny. Składa się z dwóch etapów, wykonywanych w pewnym odstępie czasu – złuszczania i usunięcia resztek naskórka. Jest to metoda bezpieczna i może być wykorzystywana na skórę twarzy oraz ciała. 

 

Peeling kwasem migdałowym

Zabieg ten ma wiele pozytywnych właściwości m.in. złuszcza, wygładza i rozjaśnia przebarwienia, lekko napina skórę, redukuje zmarszczki oraz łagodzi wszelakie zmiany naczyniowe. Dodatkowo peeling kwasem migdałowym ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu zmniejsza łojotok,  liczbę zaskórników oraz wykwitów trądzikowych.

 

Peeling kwasem glikolowym

Przy użyciu wyższego stężenia kwasu dochodzi do stymulacji włókien elastynowych i kolagenowych, co wygładza zmarszczki oraz redukuje inne niedoskonałości skóry. Ponadto kwas glikolowy zmniejsza blizny po trądziku, poprawia koloryt skóry, nawilża i pozwala na wniknięcie składników aktywnych (znajdujących się w kosmetykach pielęgnacyjnych) do głębszych warstw skóry.

 

Peeling z kwasami AHA

Po peelingu chemicznym z użyciem kwasów AHA potrzebna jest rekonwalescencja. Ta metoda jest polecana osobom młodym oraz kobietom o cerze dojrzałej. Zabieg sprawia, że skóra jest wyraźnie wygładzona i rozjaśniona, znikają z niej również przebarwienia po trądziku oraz częściowo piegi.

 

Manualne oczyszcznie twarzy

Zabieg ten jest szczególnie przeznaczony dla osób z łojotokiem i trądzikiem. Najpierw złuszcza się część warstwy rogowej skóry przy użyciu peelingu. Następnie rozgrzewa się skórę maską rozpulchniającą oraz gorącą parą (wapozonem). Po usunięciu niedoskonałości i zdezynfekowaniu skóry nakłada się specjalną maskę wyciszającą i łagodzącą.  

 

Mikrodermabrazja

Ta bezbolesna metoda polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Podczas wykonywanego stopniowo zabiegu dochodzi do usunięcia martwego naskórka i pobudzenia produkcji kolagenu oraz elastyny w skórze. Mikrodermabrazja wygładza, napina i rozjaśnia skórę. Wskazania do zabiegu obejmują: trądzik pospolity, blizny (potrądzikowe i pourazowe), łojotok, przebarwienia, rogowacenie skóry, uszkodzenia posłoneczne i zmniejszenie zmarszczek na twarzy. Składa się on z 5 elementów: demakijażu, mikrodermabrazji, nałożenia serum, maski i kremu.

 

Dezinkrustacja (zmydlanie)

Metoda ta polega na dogłębnym oczyszczeniu skóry twarzy. Substancje czynne usuwają stwardniały łój oraz obumarłe łuski skóry. Dezinkrustację poleca się osobom z bardzo tłustą skórą i dużą ilością wągrów.

 

Jeśli nie planujemy wizyty u kosmetyczki, możemy zakupić peeling w sklepie i samodzielnie pozbyć się martwego naskórka. Do najpopularniejszych „oczyszczaczy” zalicza się: peeling2.jpg

  • peeling mechaniczny - przeznaczony dla posiadaczy cery normalnej i takiej ze skłonnością do nadmiernego przetłuszczania się. Zawiera on ziarniste mikrodrobinki, które działają niczym bardzo delikatny papier ścierny. Należy wmasowywać go w skórę przez ok. 2 min., a następnie spłukać.

 

  • peeling enzymatyczny – najlepiej sprawdzi się przy cerze suchej, wrażliwej i dojrzałej. Zamiast ścierać martwy naskórek, rozpuszcza go. Ma formę maseczki i nakłada się go na twarz, a po paru minutach, należy „wałkować” skórę lub spłukać (w zależności od instrukcji na opakowaniu).

 

  • peeling typu peel-off – idealny dla posiadaczy cery tłustej. Nakłada się go na twarz, po chwili zastyga i zdejmuje się go płatami niczym plaster.

 

Bez względu na to, którą metodę wybierzemy, powinniśmy pamiętać, że regularne złuszczanie naskórka pozwala przedłużyć młodość skóry i znacząco poprawić jej wygląd.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
estetyka, pielęgnacja

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Odmładzanie przez ścieranie

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!