reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Leki

Odchudzające suplementy diety są nieskuteczne

(2010-07-13)

Naukowcy z wielkiej Brytanii i Niemiec odkryli, że popularne ostanio i szeroko reklamowane w mediach, suplementy diety wspomagające odchudzanie, nie mają żadnego działania spalającego kilogramy. Co więcej, powinniśmy ich unikać.

 

Odchudzające suplementy diety są nieskuteczneW reklamach tabletek odchudzających usłyszymy zapewnienia o ty, że pomagają spalać tłuszcz, hamują apetyt czy poprawiają metabolizm. Jednak najnowsze badania, przeprowdzone w Wielkiej Brytanii i w Niemczech, pokazują, że te środki, często oparte na wyciągach roślinnych wplywają na odchudzanie w takim samym stopniu jak placebo.

Naukowcy nie tylko ujawniają, że suplementy diety, które aspirują do miana cudownych środkow na odchudzanie, nie tylko nie działają, ale w ogóle powinny być wycofane ze sklepowych półek, gdyż jedyna rzecz, którą można stracić kupując je to nie zbędne kilogramy a pieniądze.

Naukowcy przebadali dane na temat wpływu na zrzucanie wagi w sumie kilkunastu rożnych suplementów diety i nie znaleźli żadnych dowodów na ich skuteczność. Środki należące do grupy suplementow diety, w przeciwieństwie do leków odchudzających, mogą trafić do sprzedaży bez bez przedstawiania jakichkolwiek informacji na temat ich skuteczności.

W trakcie badań na niemieckiem uniwersytecie w Getyndze, przeanalizowano dzialanie 9 popularnych suplementów odchudzających. W eksperymencie wzięlo udział 189 osob z nadwagą, podzielonych na 10 grup. Niektore z nich dostały supelmenty, inne placebo.

Okazało się, że osoby, które dostały suplementy co prawda zrzucily kilka kilogramów, ale tyle samo udało się schudnąć osobom, które przyjmowaly falszywe pigułki. Żaden z reklamowanych jako odchudzające środków nie okazał się lepszy od placebo.

Naukowcy przekonują więc, by myśląc o odchudzaniu, skupić się na zdrowej diecie i ćwiczeniach i nie wyrzucać pieniędzy na środki, które i tak nam nie pomogą.

 

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, leki, medycyna, nauka, pieniądze, reklama

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Odchudzające suplementy diety są nieskuteczne

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!