reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Ogrodnictwo i Dom

Oczko wodne w małym ogrodzie

(2010-08-03)

Aby zafundować sobie oczko wodne, nie musimy posiadać dużego ogrodu. Możemy umieścić je nawet na tarasie. Podpowiadamy jak to zrobić.

 

Oczko wodne w małym ogrodzieDo stworzenia mini-oczka potrzebujemy szczelnego i dość głębokiego naczynia. Zbiornik powinien mieć przynajmniej 50 cm głębokości, w płytszym woda może zbyt mocno i intensywnie parować i stygnąć. Nie sprzyja to rozwojowi roślin.

 

W takim naczyniu możemy zainstalować małą pompkę fontannową, która odpowiednio ustawiona będzie działała jak fontanna z unoszącym się nad roślinami pióropuszem wody, albo jak gejzer. Można kupić ją w sklepach ogrodniczych.

 

W takim naczyniu umieszczamy niewielkie rośliny. Mogą być to np.: karłowate grzybienie, hiacynty wodne, rzęsa wodna, pistia, kosaciec. Nie powinno ich być tam jednak zbyt wiele. Optymalnie będzie, jeśli rośliny zajmą około 60 procent powierzchni naszego mini-oczka.

 

Jesienią musimy zaś przenieść je do jasnego pomieszczenia i przełożyć do naczyń z wodą, gdzie poczekają do wiosny. Do ogrodu lub na taras mogą wrócić mniej więcej w połowie maja.

 

Pamiętajmy o stałej kontroli wody w naszym zbiorniku i uzupełnianiu jej w miarę potrzeby, szczególnie ważne jest to w czasie upałów.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
aktywność seniora, estetyka, ogród, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Oczko wodne w małym ogrodzie

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!