reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Edukacja

Nowy sposób nauki języków obcych

(2015-11-24)

Allen Collins.jpgOd niedawna rynek kursów językowych zdominowany jest przez innowacyjną metodę nauki języka obcego autorstwa Allena Collinsa, 62-letniego poliglotę, władającego podobno 23 językami. To, co wyróżnia jego metodę od metod bardziej tradycyjnych to czas, w jakim uczeń  przyswaja słownictwo języka, którego się uczy . Autor obiecuje, że w zaledwie 2 tygodnie jesteśmy w stanie opanować materiał opowiadający standardowemu rocznemu kursowi w szkole językowej.  Co za tym idzie już po 14 dniach uczniowie są w stanie porozumiewać się swobodnie w języku obcym. Fenomen metody Collinsa polega na zastosowaniu w nauce multimedialnych fiszek Easy Phrases (pl: Proste zdania), które aktywizują równocześnie obie półkule mózgu, czyniąc naukę znacznie efektywniejszą. Po jednym dniu korzystania z owych fiszek jesteśmy w stanie opanować aż 200 nowych słów i wyrażeń, zaś w ciągu następnych 7 dni mamy pozbyć się psychicznej blokady  i zacząć mówić  pełnymi zdaniami.

 

Kurs oparty na fiszkach Easy Phrases możemy kupić w Internecie, otrzymując dostęp do zestawu fiszek na 14 dni. Autorzy zapewniają, że przy niezadowoleniu z rezultatów kursu w pełni zwracają jego koszta.

 

Być może sposób Allena Collinsa jest dobrą opcja na rozpoczęcie nauki nowego języka obcego, jednak z pewnością nie zastąpi długotrwałej, solidnej pracy w kształtowaniu pełnej biegłości językowej.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, nauka, rozwój osobisty seniora

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Nowy sposób nauki języków obcych
2016-03-02 | 16:08:59

Nastepna sciema i wyludzanie forsy. Zdjecie to akurat Alan Lewis ukarany grzywna 8500 funtow w UK za przetrzymywanie ksiazek z biblioteki nawet przez 47 lat! Więcej