reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Kultura

Nowości kinowe na kwiecień cz. 1 - dramaty

(2015-04-10)

 

Motyl Still Alice – premiera 3 kwietnia

Wykładowczyni Uniwersytetu w Kolumbii, dr Alice Howland wiedzie spokojne i udane życie. Ma kochającego męża i trójkę dzieci. Wydaje się, że nic nie może zakłócić rodzinnego szczęścia. Wszystko zmienia się w dniu, gdy dowiaduje się, że choruje na niespotykaną odmianę dziedzicznego Alzheimera. W filmie zobaczymy Julianne Moor, która za kreację dr Howland otrzymała Oscara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa.

 

 

W kręgu – premiera 10 kwietnia

Produkcja przedstawia historię trudnej miłości młodego nauczyciela Ernesta Ostertaga i artysty drag queen Robiego Rappa skupionych w kręgu stowarzyszenia wydającego magazyn „Der Kreis”. Po kliku morderstwach osób należących do społeczności policja inwigiluje działaczy, przez co dochodzi do pierwszych prześladowań gejów w Szwajcarii.

 

 

Ze wszystkich sił – premiera 10 kwietnia

Niepełnosprawny nastolatek o imieniu Julien, nieakceptowany przez swojego ojca postanawia zbliżyć się do niego biorąc udział w triatlonie.

 

 

 

 

Z jednej krwi – premiera 10 kwietnia

Jason Dorkel, jest członkiem francuskiej społeczności wędrowców. Chłopak ma zostać ochrzczony, gdy ukończy 18 lat. Okazuje się wtedy, że z więzienia wychodzi jego brat Fred. Mężczyźni wyruszają w świat z zamiarem dokonania skoku, który zmieni ich życie na zawsze. 

 

 

Heavy Mental – premiera 17 kwietnia

Film opowiada o bezrobotnym, borykającym się z psychiczną blokadą aktorze. Opiekun zmarłego dziadka przedstawia mu propozycję, jeśli poderwie pewną dziewczynę i później odda ją w ręce zleceniodawcy dostanie w zamian mieszkanie.

 

 

 

 

Druga strona muru – premiera 17 kwietnia

Akcja filmu rozgrywa się w lata 70. XX wieku. Nelly wraz z synem Alejsiejem ucieka z Berlina wschodniego do w zachodnich Niemczech w poszukiwaniu lepszego życia. Kilka lat wcześniej straciła ukochanego partnera Wassilija. Kiedy wszystko zaczyna się układać sprawą zaginięcia Wassilija zaczynają interesować się agenci służb specjalnych.

 

 

Onirica – premiera 17 kwietnia

Karierę młodego naukowca przerywa wypadek, w którym ginie miłość jego życia Basia i najlepszy przyjaciel Kamil. Adam zatrudnia się w supermarkecie i w każdej wolnej chwili śpi. Sen staje się dla niego ucieczką od bolesnej rzeczywistości. Jego wizje niczym z „Boskiej Komedii” Dantego przenoszą się do świata realnego.

 

 

 

Biały Cień – premiera 24 kwietnia

Film pokazuje trudne życie albinosów, którzy w Afryce Wschodniej są traktowani jak towar. Młody chłopak o imieniu Alias widzi jak zabijają mu ojca, wtedy jego matka odsyła go do miasta w poszukiwaniu schronienia.  

 

 

Klub dla wybrańców – premiera 24 kwietnia

Miles i Alistair pochodzą z bardzo zamożnych rodzin. Gdy rozpoczynają studia na Oksfordzie postanawiają dołączyć do klubu Riot, którego działacze uważają, że wszystko w życiu można kupić.

 

 

 

Zabójcy bażantów – premiera 24 kwietnia

W rok 1994 dochodzi do zbrodni bliźniąt. Do zabójstwa przyznaje się pewien samotnik. Po 20 latach na policję zgłasza się świadek i sprawa zostaje wznowiona.

 

 

Naginając reguły – premiera 24 kwietnia

Film pokazuje problemy amatorskiej grupy teatralnej, która ma szansę pokazać swoją twórczość poza Iranem. Paszport odtwórczyni głównej roli o imieniu Szeherezada nagle ginie. Podejrzenia padają na ojca dziewczyny, który jest przeciwnikiem wyjazdu. Reszta grupy ma dylemat - ingerować w sprawy rodzinne czy pojechać bez koleżanki.

 

 

 

System (Child 44) – premiera 24 kwietnia

Reżyser przenosi odbiorców do Związku Radzieckiego, za rządów Stalina. Gdy dochodzi do serii morderstw dzieci jeden z oficerów służb bezpieczeństwa rozpoczyna prywatne śledztwo by rozwiązać tą sprawę.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, rozrywka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Nowości kinowe na kwiecień cz. 1 - dramaty

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!