reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Turystyka i rekreacja

Niektóre państwa znikną z mapy świata?

(2011-01-03)

globalne ocieplenie skutkiTropikalne państwa – wyspy stoją w obliczu zagrożenia swojego istnienia. Wzrost globalnej temperatury o 2° C, który został przyjęty na konferencji klimatycznej w Kopenhadze będzie bowiem powodował znaczne podnoszenie się poziomu mórz i oceanów, co w konsekwencji doprowadzi do zatopienia około czterdziestu państw!

Mieszkańcy zagrożonych terenów liczą na tzw. międzynarodowy fundusz ubezpieczeniowy, który (gdyby doszło do najgorszego) miałby zapewnić im wsparcie finansowe w osiedleniu się na wyżej położonych terenach.

Sytuację mogłoby uratować obniżenie zatwierdzonych 2°C do 1,5°C, na to jednak nie zgadzają się najbardziej uprzemysłowione kraje świata. Do zagrożonych zatopieniem miejsc należą m.in. Karaiby, Malediwy, Wyspy Marshall’a, Wyspy Cook’a czy Kiribati.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
ochrona środowiska, podróże

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Niektóre państwa znikną z mapy świata?

wielkie panstwa powinny wspierac male panstewka i wyspy gdyz najwiecej na naszym globie niszcza atmosfere sa takze zagrozeniem i szkodliwie wplywaja na atmosfere w ktorej zyjemy.duze i uprzemyslowione kraje powinne sa utworzyc jakis fundusz wspierajacy te wyspy pomoc w przesiedleniu, a takze ratowac cala reszte jaka nam pozostala. Więcej