reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Naukowcy: zawały mają związek z pogodą

(2010-08-11)

Bardzo niskie temperatury mogą mieć wpływ na serce, powodując podniesienie ciśnienia krwi oraz sprzyja powstawaniu zakrzepów krwi. British Medical Journal opublikował badania, według których nawet niewielki spadek temperatury prowadzi do zwiększenia ilości przypadków zawałów serca.

 

ZawałyKażdy spadek temperatury o jeden stopień Celsjusza, w każdej porze roku, wiąże się z 200 przypadkami zawałów więcej w ciągu następnych 28 dni, twierdzą naukowcy.

 

Najwięcej osób miewa zawały zimą. Naukowcy uważają, że bardzo niskie temperatury wpływają na serce poprzez podnoszenie ciśnienia krwi oraz sprzyjanie powstawaniu zakrzepów.

 

Szczególnie narażone są osoby starsze, między 75 a 84 rokiem życia, oraz ludzie już cierpiący na choroby serca. Oni szczególnie muszą pamiętać o trzymaniu ciepła, kiedy temperatury gwałtownie spadają.

 

Badania zostały przeprowadzone przez brytyjskich naukowców, którzy przeanalizowali dane ponad 84 tysięcy pacjentów, którzy trafili z zawałem do szpitali w Anglii i Walii w latach 2003-2006. pod uwagę wzięto temperatury panujące w tych regionach oraz inne czynniki jak zanieczyszczenie środowiska czy epidemie grypy.

 

Wyniki badań okazały się bardzo ciekawe, jednak nie należy uznawać temperatury za jedna z głównych przyczyn zawałów. Palenie papierosów, stres czy otyłość mają na nie zdecydowanie większy wpływ niż pogoda.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, leki, medycyna, nauka, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Naukowcy: zawały mają związek z pogodą
2010-08-12 | 12:38:31

Tylko ja się zastanawiam czemu my płacimy za takie badania? Więcej

2010-08-11 | 15:33:06

A.S. : No w końcu nie od dziś wiadomo, że rodząc się zaczynamy powoli umierać :)) Więcej

2010-08-11 | 14:37:48

Niedługo udowodnią, że nawet oddychanie ma związek z umieraniem:P Więcej