reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Miłość i związki

Na ślub nigdy nie za późno

(2010-12-28)

ślub po 50Para młoda w sile wieku? Jak najbardziej ! Czy sakrament małżeństwa w wieku 60, 70 lat jest zabroniony?


Niektórzy twierdzą, że małżeństwa zawarte między 60 a 70 rokiem są bezsensowne. Dlaczego na  takie pary czasami patrzy się  jak na…wariatów?


Starsi ludzie mają już swoje nawyki i przyzwyczajenia, z którymi nie da się tak łatwo walczyć. Decydując się na sakrament małżeństwa w tym wieku musimy zaakceptować drugą osobę w 100 %. Po za tym siła, sprawność, kondycja – wszystko ulega pogorszeniu – czasami decydując się na związek, decydujemy się także na opiekę nad drugą osobą i pomoc w wykonywaniu wielu codziennych czynności. Czy warto więc pakować się  w tyle obowiązków? Nie lepiej żyć samemu?


Nieprzychylne takiemu małżeństwu są często dzieci – wiadomo, że po zawarciu  formalnego związku w grę wchodzi także majątek, na który pracowaliśmy całe życie. Dla dzieci mąż mamy to po prostu obca osoba, która nie dość, że wtargnęła także w ich życie, to po śmierci ukochanego rodzica może zgarnąć rodzinny dobytek.  Często, kiedy jedno z rodziców po śmierci małżonka wchodzi w ponowny związek, dzieci czują pewnego rodzaju  żal, uważają, że mama czy ojciec nie powinni wiązać się z nikim ze względu na poprzednie małżeństwo. Trudno jest im się przyzwyczaić do nowego członka rodziny, gdy rodzic nagle zdecyduje się na związek po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach samotności.


Tak naprawdę, to co myślą o tym nasi sąsiedzi, znajomi czy nawet dzieci nie powinno stanowić żadnego problemu.  Sakrament małżeństwa nie jest zarezerwowany tylko dla młodych. Dla niektórych to coś więcej niż papier, po zawarciu związku czują, że odżywają na nowo. Samotność dla jednych jest czymś, do czego łatwo się przyzwyczaić, a dla drugich niestety smutną, codzienną rutyną. Nie lepiej jest jeść z kimś śniadanie, obiad, kolację i móc rozmawiać o wszystkim na co mamy ochotę niż spędzać samotnie dnie i wieczory, wypełniając je jedynie filmami i serialami?


Nie warto komentować ale wspierać takie związki, nawet jeśli suma ich wieku dobrze przekracza 100 lat! Para młoda nie musi być aż taka młoda, by znów- a może dopiero- poczuć szczęście i spełnienie.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
dzieci, erotyka, miłość, seks

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Na ślub nigdy nie za późno
2014-06-01 | 19:49:54

Krystynko zgadzam się z tobą, kochać można tylko raz Więcej

2010-12-29 | 08:58:09

Ja jestem z moim Tadeuszem w  związku małżeńskim od 46 lat! Kochamy się bardzo mocna. Pomimo iz minęło tyle czasu chętnie wyszłabym za niego za mąż jeszcze raz :) Pozdrawiam Krysię z Wałbrzycha! Więcej