reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Hobby

Międzynarodowy dzień osób starszych

(2011-09-29)

Warszawa z coraz większym rozmachem świętuje Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

W tym roku po raz pierwszy święto to wzbogacą poznańskie targi Aktywni 50+


2 października 2011, niedziela

godz. 10.00 – 15.00,

Ogród Saski (Warszawa)

 

1 października został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Osób Starszych przez ONZ w 1990 roku.
Od kilku lat w Warszawie obchodzony jest on bardzo uroczyście. Uroczystości z nim związane przygotowują pod patronatem Prezydenta Warszawy Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” wraz ze Stowarzyszeniem ESPAR 50+ i innymi organizacjami Forum 50+.

Seniorzy AktywniW tym roku po raz pierwszy tradycyjny piknik rodzinny w Ogrodzie Saskim – Jarmark Kreatywności wzbogacą przygotowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie wydarzenia nawiązujące do poznańskich targów Aktywni 50+. Ich najważniejszą częścią będzie plenerowa ekspozycja firm oferujących produkty i usługi skierowanych do osób starszych, wzbogacona o przygotowane przez nie atrakcje.
Stabilne, wygodne rowery trójkołowe zaprezentuje firma Wanmed. Degustacjami produktów ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęcać będzie zwiedzających do wyboru właśnie tak oznakowanych produktów podczas zakupów. Ciekawe propozycje wypoczynku m.in.  w sanatoriach na Litwie, po promocyjnych cenach, oferować będzie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Nomada, a  do atrakcyjnego  wypoczynku w Polsce namawiać będzie Sanatorium Uzdrowiskowe dla Rolników w Nałęczowie. Toruńskie Zakłady  Materiałów Opatrunkowych zaprezentują produkty higieniczne marki Seni. PKO Bank Polski, największy i jeden z najstarszych banków w Polsce, przedstawi rozwiązania finansowe skrojone na miarę potrzeb seniorów.


Testy fizjoterapeutyczne i pokazy ćwiczeń rehabilitacyjnych przeprowadzane będą  na stoisku firmy Dotyk Zdrowia. Z kolei specjaliści z Fundacji Edura podpowiedzą, jak zachować się w momencie wybuchu pożaru w domu, jak zapobiegać pożarom, a prezentowane przez nich czujki gazu i CO będzie można wygrać w konkursie.
I to nie wszystko.


Klub SpeedBadmintona pokaże, ile radości jest w tej prostej grze, zorganizowany zostanie specjalny turniej, a najlepsi gracze zostaną nagrodzeni oryginalnym t-shirtem polskiej reprezentacji na I Międzynarodowe Mistrzostwa Świata w SpeedBadmintonie i sygnowanym logo Aktywni 50+ sprzętem do grySeniorki i seniorzy będą mogli także skorzystać z konsultacji wizażystki Oriflame i stylistki Atelier Papillon. Do pokazu stylizacji na scenie zaproszona zostanie jedna z pań z grona publiczności. Specjalną relację z wydarzeń związanych z modą dla kobiet dojrzałych przygotuje portal ModnaSeniorka.pl.


Jarmark Kreatywności to możliwość kontaktu z obecnymi na nim pozarządowymi organizacjami pro-seniorskimi, a także reprezentującymi środowiska kobiece i emeryckie, występy sceniczne i zajęcia rekreacyjne.


Na scenie zaprezentują się artyści amatorzy zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia  – zobaczymy występy grup teatralnych, kabaretowych i tanecznych.


Seniorzy (i nie tylko) będą mogli nieodpłatnie zbadać słuch, poziom cukru we krwi, BMI i zmierzyć ciśnienie, a także uzyskać nieodpłatną konsultację lekarza geriatry. Zaprezentowane zostaną również usługi telemonitoringu i teleopieki medycznej, a także nowinki ułatwiające życie: czytaki i dyktafony.


Przedstawiciele Urzędu Miasta zachęcać będą warszawiaków do konsultacji programu „Warszawa przyjazna seniorom”. Będzie można równie zagrać w boule i wziąć udział w międzypokoleniowej zgadywance terenowej.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
aktywność seniora, nauka, rozrywka, wydarzenia, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Międzynarodowy dzień osób starszych

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!