reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Mężczyźni zapominają wcześniej

(2010-09-23)

Łagodne zaburzenia poznawcze, które często są wstępem do rozwoju choroby Alzheimera, rozwijają się u mężczyzn wcześniej, a ich objawy są poważniejsze niż u kobiet – wynika z nowych badań, przeprowadzonych z udziałem prawie 2000 osób powyżej 70 i 80 roku życia.

 

Mężczyźni zapominają wcześniejOdkryte różnice zaskoczyły samych naukowców z amerykańskiego Mayo Alzheimer Dicease Research Center, którzy przeprowadzili badania. Do tej pory bowiem uważano, że demencja i choroba Alzheimera w większym stopniu dotyka kobiet niż mężczyzn.

 

Osoby z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi funkcjonują w miarę normalnie, ale ich problemy z pamięcią są zdecydowanie większe niż norma przyjęta dla ich wieku.

 

Aby określić powszechność występowania tego schorzenia, naukowcy przebadali neurologicznie 1969 losowo wybranych mieszkańców Olmsted County w stanie Minnesota w wieku od 70 do 89 lat.

 

Okazało się, że na łagodne zaburzenia poznawcze cierpi 19 procent mężczyzn i 14 procent kobiet. Do tej grupy nie zaliczono osób z rozwiniętą demencją, którzy stanowili 10 procent wszystkich badanych.

 

Badania opublikowano w piśmie medycznym Neurology.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, medycyna, nauka, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Mężczyźni zapominają wcześniej

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!