reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Uroda

Medycyna estetyczna: zabiegi "szyte na miarę" przyszłością

(2010-03-05)

Wartość światowego rynku medycyny estetycznej ocenia się na 5 mld USD i według prognoz w przeciągu kilku lat osiągnie 20% wzrost. Będzie to jedna z pierwszych gałęzi gospodarki , które wyjdą z kryzysu z sukcesem. Szczegółowe dane dotyczące branży, zostały zaprezentowane przez firmę Laboratorium Estetyki LEA Futur, eksperta w zakresie medycyny estetycznej, podczas Ogólnopolskiego Kongresu Medycyny Estetycznej, który odbył się w ostatni weekend lutego w Warszawie. Jest to pierwsze tego typu podsumowanie na polskim rynku medycyny estetycznej.

Rok 2009 był w Europie oraz Stanach Zjednoczonych rokiem spadków dla branży estetycznej. Ucierpiały zarówno chirurgia plastyczna (spadek nawet o 30%), jak i znacznie mniej inwazyjne procedury estetyczne (do 5%). W przeciwieństwie jednak do zabiegów chirurgicznych, branża dermatologii estetycznej szybko odrabia straty.

Szacuje się, że w niedługim czasie rynek samych tylko iniekcyjnych procedur estetycznych (na który składają się zabiegi oparte na dwóch technologiach – neurotoksynach oraz tzw. „wypełniaczach”) osiągnie poziom 2,5 mld USD, a całkowita liczba przeprowadzanych rocznie zabiegów wzrośnie do 21 mln. Wzrostowi rynku towarzyszyć będzie spadek kosztów dla pacjenta, dostępność metod i produktów.

- Dzieje się tak przede wszystkim dzięki sprzyjającej demografii oraz innowacyjnym produktom – tłumaczy pani Joanna Szendzielorz, ekspert z firmy Lea Futur. – Nie bez znaczenia są również doskonałe efekty oraz niewielkie ryzyko związane z zabiegiem, co w rezultacie daje możliwość niemalże natychmiastowego powrotu np. do pracy – dodaje. Rosnąca świadomość społeczeństwa połączona z akceptacją środowiska sprawia, że rozszerza się grupa potencjalnych pacjentów. Coraz częściej z tego typu zabiegów korzystają młodsze pacjentki – prewencyjnie oraz mężczyźni.

Według ekspertów, w tym LEA Futur, w przyszłości dominować będą technologie oparte na autologicznych czynnikach wzrostu, nie tylko w medycynie estetycznej ale w całej medycynie.

- Przyszłością branży będą zabiegi „szyte na miarę”. Kompletne i spersonalizowane terapie, które pozwolą na dostosowanie procedur do indywidualnych potrzeb każdego klienta – wyjaśnia Joanna Szendzielorz. - Dlatego tak ważne dla klinik, czy gabinetów będzie świadome i selektywne budowanie portfela produktów i usług – podsumowuje.

Laboratorium Estetyki LEA Futur

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
medycyna

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Medycyna estetyczna: zabiegi "szyte na miarę" przyszłością

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!