reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Miłość i związki

Małe wnuki - jak spędzać z nimi czas?

(2010-12-07)

Zabawy z wnukamiŚwiat idzie do przodu zasypując nas coraz to nowszymi sprzętami, maszynami i zabawkami. Dzieci, które jak wiadomo są bardzo podatne na reklamę, pragną mieć to, co najmodniejsze oraz najfajniejsze. Kupując zabawki najmłodszym nie można zapominać o staropolskim przysłowiu, „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci".

 

W sklepach można znaleźć wiele "doskonałych" zabawek dla dzieci. Począwszy od gier komputerowych (popularne "strzelanki" i "skoczki"), przez wymyślne lalki i pistolety, a skończywszy na maskotkach, grach planszowych i kolorowankach.

 

Wszystkie wymienione gadżety są dobre, oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Gry komputerowe - owszem, ale tylko rozsądne i w ograniczonym czasie. Dziadkowie mogą przecież zagrać z wnukami w wyścigi samochodowe, budować domy czy ogrody, nie trzeba od razu dawać dziecku gry pełnej krwi i nienawiści.

 

Ostatnio do łask, ku uciesze wielu pedagogów, wracają gry planszowe. Rozwijają one wyobraźnie, kreatywne myślenie i umiejętność kulturalnego współzawodnictwa - reasumują doskonale rozwijają najmłodsze pokolenie a przy tym umilają czas.

 

Wybierając lalki, pistolety, maskotki itp., warto zwracać uwagę na to czy zabawka jest bezpieczna, odpowiednia do wieku pociechy. Wyimaginowany świat wnuczki, która parzy herbatkę, gotuję zupkę czy piecze ciasto, albo wnuczek walczący z piratami, to niezapomniane chwile zarówno dla Seniora, jaki i dla młodzika.

 

Jednak spędzając czas z wnuczętami nie można zapominać o spacerach, jeździe na sankach, lepieniu bałwana, bowiem czas spędzony na świeżym powietrzu z ukochaną osobą jest bezcenny.

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
miłość, rozrywka

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Małe wnuki - jak spędzać z nimi czas?

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!