reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Uroda

Makijaż dla nas, kobiet dojrzałych.

(2013-02-11)

Makijaż kobiety dojrzałej powinien być delikatny i wykonany z dużą precyzją. Ma na celu odświeżenie i ożywienie twarzy. Ważnym jego elementem jest odpowiednie nawilżenie skóry oraz wykorzystanie matowych kosmetyków, które nie będą eksponować zachodzących zmian. Marka Grashka stawiając na naturalność przedstawia najważniejsze zasady makijażu dla Pań w w dojrzałym wieku.

Makijaż dla kobiety dojrzałejPodkład i puder

Podkład powinien być lekki ale zarazem dobrze kryjący. Najlepiej wykorzystać ten płynny dopasowany do naturalnego odcienia skóry. Następnie warto rozjaśnić okolice pod  skrzydełkami nosa i w dołku pod dolną wargą. Okolice oczu należy pokryć doskonałą bazą pod cienie np. marki Grashka lub rozświetlaczem.  Pudru najlepiej nie stosować wcale lub bardzo niewiele gdyż może on zbierać się w okolicach zmarszczek. Wskazane jest używanie odcieni delikatnych, ciepłych i mało widocznych.

 

Oczy

Makijaż dla kobiety dojrzałej

Warto zrezygnować z makijażu górnej powieki, jeśli jednak skóra jest dobrze napięta wskazane jest malowanie jasnymi ciepłymi kolorami takimi jak: kremowy, beżowy, brzoskwiniowy, morelowy lub  zimnymi w odcieniach granatu, zieleni, śliwki bądź wiśni. Warto zajrzeć do asortymentu sklepu Igruszka.pl, który stawiając na naturalne piękno stworzył specjalnie dedykowaną kolekcję.

 

Warto również skupić na optycznym powiększeniem oka i „podniesieniu” górnej powieki. Rezultat taki można osiągnąć poprzez narysowanie kreski na górnej powiece, w kierunku od środka oka do zewnętrznego kącika.

 

Osoby, które nie preferują cieni, mogą użyć kredek w odcieniach czerni, szarości, granatu. Cienie do powiek w tych samych odcieniach spowodują podobny efekt. Kluczem do sukcesu jest delikatne roztarcie kosmetyku ku górze. Bardzo ważne jest także odpowiednie pomalowanie rzęs.

 

Jeśli to możliwe, malujemy również rzęsy dolne, aby oko stało się bardziej wyraziste wykorzystując delikatną maskarę Lengthening Mascara.

 

Usta i policzki


Używane pomadki powinny mieć delikatne i świeże barwy  poprawiające wygląd oraz kolor ust. Pożądane są kolory żywe i nasycone, wykluczyć natomiast należy błyszczyki, zwłaszcza jeśli występują zmarszczki wokół ust. Róż należy nakładać w małych ilościach wybierając kolory świeże morelowe bądź brzoskwiniowe.

Najważniejsze jednak aby pamiętać, iż makijaż był odmładzający a nie mocny i efektywny. Im starsza skóra tym powinien być  bardziej wyważony i perfekcyjny. Najważniejsze jednak jest indywidualne podejście, podkreślenie atutów i zminimalizowanie niedoskonałości.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
estetyka, pielęgnacja, witaminy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Makijaż dla nas, kobiet dojrzałych.
2013-03-12 | 15:36:21

WARTO DBAĆ O SIEBIE MOJE DROGIE PANIE. JESTEŚMY PIĘKNE I WIEK NIE MA ZNACZENIA. BAAAA :) Więcej

2013-02-23 | 17:04:58

w wieku dojrzał tesz można być piękną tylko trzeba to umiejętnie pokazać Więcej