reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Artykuł w dziale Choroby

Latanie bezpieczne dla chorych na serce. Pod pewnymi warunkami

(2010-07-27)

Naukowcy z British Cardiovascular Society doszli do wniosku, że jedynie nieliczne choroby układu krążenia mogą być przeszkodą w podróżowaniu samolotem. Większość pacjentów, chorych na serce, może latać, pod warunkiem, że będą przestrzegać kilku zasad.

 

Latanie bezpieczne dla chorych na serce. Pod pewnymi warunkamiPrzede wszystkim należy unikać alkoholu i kofeiny oraz regularnie spacerować podczas lotu – zalecają brytyjscy naukowcy. Ich opinie są dużo bardziej optymistyczne niż dotychczasowe poglądy na temat samolotowych podróży osób chorych na serce.

 

Do tej pory uważano, że ludzie cierpiący na choroby układu krążenia są narażone podczas lotu na większe ryzyko powstawania zakrzepów w tętnicach, co może doprowadzić do zawału, udaru a w konsekwencji zgonu. Większe miało być tez ryzyko zakrzepów z żyłach głębokich, w tym w zyle płucnej.

 

Brytyjscy naukowcy postanowili przeanalizować dokładniej dowody naukowe i doszli do wniosku, że tylko niektóre schorzenia układu sercowo-naczyniowego mogą być przeszkodą w podróżowaniu samolotem. Na latanie nie powinni decydować się pacjenci, których choroba stwarza duże ryzyko nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Dla innych osób, chorych na serce podróż lotnicza nie stanowi znacznego ryzyka dla zdrowia.

Słowa kluczowe (tagi) dla tego artykułu:
choroby, medycyna, nauka, podróże, zdrowie

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się artykułem

wykop.pl Share

 

Artykuł został opracowany przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do artykułu Latanie bezpieczne dla chorych na serce. Pod pewnymi warunkami

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!