reklama

Warto przeczytać
Najczęściej komentowane
Społecznosć BycSeniorem.pl
Wiadomosć w dziale Finanse

Kupno mieszkania na kredyt: poradź się dewelopera

(2010-03-06)

Robiąc zakupy w tak zwanym hipermarkecie jesteśmy obsługiwani kompleksowo. Możemy kupić praktycznie wszystko, co jest nam potrzebne do codziennego życia - od paczki zapałek po zimowe opony do samochodu, zahaczając przy okazji o pralnie i fryzjera. Ale jak kupić mieszkanie na kredyt? Tutaj sprawa zaczyna się komplikować.

Jest mało prawdopodobne, że uda nam się załatwić wszystkie formalności w jednym miejscu. Uganiamy się po deweloperach, bankach, sądach. Wybieramy, szukamy, wypełniamy formularze, a to oznacza, że musimy zainwestować w to bardzo dużo czasu. Jak można usprawnić tę procedurę i czy deweloper może ułatwić życie potencjalnym klientom i doradzić jak kupić mieszkanie na kredyt?

O pomoc w uzyskaniu kredytu możemy poprosić doradztwa finansowe, a w nich wyspecjalizowanych doradców kredytowych. Dzięki temu nie musimy odwiedzić 30 banków, zebrać 30 ofert, przeanalizować i wypełnić 30 wniosków i czekać na 30 odpowiedzi. Wystarczy raz udać się do pośrednika finansowego i on znajdzie najlepszy dla nas kredyt na kupno mieszkania. Czy można liczyć na bezstronność doradcy finansowego? Czy nie jest tak, że pośrednicy kredytowi mają podpisane umowy z bankami i nasz „najlepszy” kredyt może okazać się wcale nie taki korzystny? Niekoniecznie.

Owszem pośrednicy współpracują z bankami, z niektórymi częściej niż z innymi, ale może nam to wyjść na plus. Dzięki temu, że podsuwają im klientów, mogą liczyć na lepsze warunki dla następnych. Jakby nie było doradca jest dla nas kolejnym pośrednikiem na drodze do naszego mieszkania, a i preferencyjne warunki można uzyskać niekoniecznie tylko dzięki niemu.

Na rynku deweloperskim tworzy się nowy trend sprzedaży mieszkań. Właściciele nieruchomości stawiają na jakość i kompleksowość obsługi. Ich praca nie ogranicza się tylko do pomocy w wyborze mieszkania, ale także możemy liczyć na ich pośrednictwo przy załatwieniu formalności zarówno w sądzie, jak i banku.

Firmy deweloperskie zdają sobie bowiem sprawę, że dla wielu ich klientów odpowiedź na pytanie: Jak kupić mieszkanie na kredyt? Nie jest prosta. „Sami kredytujemy część naszych inwestycji, więc wiemy dokładnie, jak współpracować z bankami” - mówi Tomasz Sujak, dyrektor ds. handlowych z Grupy Archicom, jednej z firm deweloperskich, oferujących pośrednictwo finansowe dla swoich klientów.

Deweloperom bardziej niż pośrednikom zależy, aby ich klienci otrzymali dobry kredyt. Nie biorą również prowizji od banków za swoją pomoc. Nie można im odmówić również braku wiedzy na ten temat, ponieważ jako inwestorzy korzystają często z zasobów finansowych banków. A co najważniejsze, biorąc na siebie pomoc w kontaktach z bankami oszczędzają nasz czas i dają nam szansę na „jednookienkowe” i bezbolesne załatwienie sprawy.

Grupa Archicom

Słowa kluczowe (tagi) dla tej wiadomości:
finanse, pieniądze, zakupy

Podobne artykuły/wiadomości:

Podziel się wiadomością

wykop.pl Share

 

Wiadomosć została opracowana przez:
BycSeniorem.pl

Komentarze do wiadomości Kupno mieszkania na kredyt: poradź się dewelopera

Ta wiadomość nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy - dodaj swój komentarz!